Меню розділу

Про училище

Слово директора

       

 

 Закарпаття – багатонаціональний край, край не тільки своєрідної краси природи, але й високої духовної культури та особливої толерантності один до одного. Саме в надзвичайно мальовничому краї  розташоване Ужгородське державне музичне училище імені Д.Є.Задора – одне із найзахідніших музичних училищ України.

          Славетна історія Ужгородського державного музичного училища  розпочалась  ще з далекого 1946 року і змушує нас переконатися в тому, що училище є центром професійної музичної освіти і культури Закарпаття, так як є єдиним навчальним закладом відповідного фахового митецького профілю. Навчальний заклад по праву може пишатися славними традиціями започаткованими першим директором, композитором, піаністом, педагогом, фольклористом  Дезидерієм Євгеновичем Задором.

             Понад 5000   талановитих музикантів, співаків, диригентів вийшло зі стін цього прекрасного навчального закладу, значна частина яких продовжили свою музичну освіту в університетах і академіях України, Росії, Іспанії, Словаччини, Угорщини, Німеччини, Італії, Франції, Польщі, Румунії.  Переважна  більшість випускників училища стала музикантами-педагогами, артистами та концертмейстерами оркестрів, солістами, композиторами, диригентами,   працюють у провідних творчих колективах та навчальних закладах України та за її межами. Всі без винятку випускники училища – починаючи з незабутнього Іштвана Мартона, корифея професійної музики Закарпаття, і закінчуючи наймолодшими – з гордістю і вдячністю згадували та згадують роки навчання в ньому.

             Багато випускників училища удостоєні високих почесних звань – народних та заслужених артистів, заслужених діячів мистецтв, працівників культури України, є лауреатами Міжнародних та Всеукраїнський конкурсів, нагороджені почесними грамотами та подяками, гідно збагачують і примножують славну історію музичного мистецтва  Закарпаття.    

               В цей святковий день відзначення 70 - річчя Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора бажаю  всім тим, хто мав нагоду працювати та навчатись в Храмі Мистецтва – міцного здоров'я, щастя, добробуту, великих творчих успіхів, динамічного розвитку, відкриття нової талановитої молоді, здійснення задумок та започаткувань, а також подальшого розквіту.              

             Нехай натхнення і жага творчого пошуку будуть Вашими вірними супутниками життя, багатогранним і плідним шлях до професійного зростання! Нехай  завжди зігріває Вас тепло людської подяки за добрі справи! Нехай музика єднає всіх нас, робить людей добрішими та щирішими.  Нехай бажання кожної людини – мир,стабільність, добробут кожної родини – здійсняться!

              Пам’ятаймо нашу рідну «Alma mater», яка визначила професійний шлях – служіння високому мистецтву.

 

З повагою,

 Світлана Стегней,  директор Ужгородського

державного музичного училища імені Д.Є.Задора