Концерт студентів спеціалізації «Фортепіано»

   30 травня 2017 року в головній концертній залі обласного центру  відбувся яскравий концерт класичної музики студентів спеціалізації «Фортепіано» Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора.

   Слід зауважити, що такі заходи завжди зобов’язують до строгого відбору виконавців, якісної і цікавої програми, до відповідальності та високого рівня підготовки самих учасників концерту. Тому, виступали на сцені обласної філармонії одні з найкращих студентів відділу, лауреати Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів Шевченко Д., Ерп А., Олійник Л., Гіді О., Заяць К., Сідор Н., Пунга О., Коробова А. і допомагали їм в концерті заслужений артист України В.Юрош, заслужений працівник культури України Н.Підгородська, О.Лешко, лауреати Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів студентка ІУ курсу спеціалізації «Академічний спів» Н.Герцак та студент І курсу спеціалізації «Оркестрові струнні інструменти» П.Сокач  Також, запрошені до участі в концерті були колишні випускники училища, а нині студенти різних музичних академій  Гусєва К., Сокач Н., Король К.

   Найголовнішою особливістю концерту виявилася різноманітність виконавців-солістів, музичних інструментів, жанрів, образів і т.д.

   Загальний вектор розвитку музичної програми включав в основному твори композиторів-романтиків, а також музики ХХ століття. Хоча слід відмітити єдиний виступ Герцак Ніколетти (концертмейстер Шевченко Дмитро), котра виконала арію «Цариця ночі» з опери «Чарівна флейта» В.А.Моцарта, композитора епохи класицизму. 

   Музичний романтизм був надзвичайно різноплановим і емоційно насиченим. Тут  мали місце і густі та темні фарби, і насичено теплі, і ніжно-прозорі, і блискучі урочисто-піднесені, і грайливо-веселі… В емоційній палітрі концерту проступали зміни почуттів і образів.

   Окреслюючи особливості концерту, хотілося би кілька слів приділити виконавцям.

   Регіональне забарвлення концертній програмі додало виконання «Етюду» закарпатського композитора та першого директора музичного училища Д.Задора. Саме цим твором розпочала концерт лауреат І Відкритого конкурсу піаністів імені Д.Задора Олійник Ліліана і саме за цей Етюд, студентка отримала диплом за краще виконання твору композитора.

   Продовжила концертну програму Заслужений працівник культури України, лауреат обласної премії імені Д.Задора Надія Миколаївна Підгородська – вона продемонструвала високу фахову виконавську школу. «Я не в поле да не травушкой была» П.Чайковського в її виконанні прозвучала витончено і трепетно. Цей  виступ у співпраці зі студенткою Катериною Заяць (викладач Сігеті О.В.) був напрочуд вдалим.

   Надалі, слухачі мали можливість послухати ряд творів великого польського композитора Ф.Шопена. Гіді Оршоя (викладач заслужений працівник культури України Теличко Т.Ю.) відіграла Етюд ор.10 №12 блискуче і переконливо. Наступний учасник концерту Ерп Андріан (викладач заслужений працівник культури України Сокач М.Е.), виконав Скерцо №1, який продемонстрував творче зростання, впевненість і зрілість майстра в грі на фортепіано. Скерцо №3 у виконанні Сідор Ніки (викладач Сігеті О.В.)  звучало легко, невимушено. Юна піаністка грала з великою насолодою, ніби бавлячись красою тембрів.

   Ніжно, благородно та з емоційним насиченням в кульмінації грала викладач музичного училища Ольга Миколаївна Лешко, партію фортепіано виконала талановита піаністка Пунга Ольга (викладач Пал М.В.). Публіці вони продемонстрували Сонату для скрипки та фортепіано №2 Е.Гріга.

   Прекрасно справилася з надзвичайно складною Сонатою №1 С.Прокоф’єва Коробова Альона (викладач Лоскоріх М.Ю.).


   Гостями концерту стали колишні випускники відділу «Фортепіано». Сокач Ніколетта (викладач – професор ЛНМА ім.М.ВЛисенка Й.Ф.Ермінь), котра виступила з сонатою №1 А.Хінастери. Виконавиця по праву зірвала море оплесків глядачів.


   Король Катерина (викладач – професор ЛНМА ім.М.ВЛисенка Й.Ф.Ермінь) виступила з Етюдом фа мінор Ф.Ліста, вона грала впевнено і ефектно.

   Із заворожуючою м’якістю туше,  глибиною басів і, водночас, сумно виконала Ноктюрн Ля-бемоль мажор Ф.Шопена Гусєва Ксенія (викладач – професор НМА ім.П.І.Чайковського Т.Рощіна).

   Заслужений артист України Владислав Іванович Юрош, разом з молодим і перспективним музикантом Петером Сокачем (викладач заслужений працівник культури України Шутко М.І.) та талановитим піаністом Дмитром Шевченко (викладач Туряниця О.В.), виконали тріо С.Рахманінова. Професійна майстерність, сценічна витримка, музикальність музикантів заслужили вигуки «Браво!» і шквал оплесків.

   І на завершення концертної програми, улюбленець публіки – Дмитро Шевченко (викладач заслужений працівник культури України Сокач М.Е.) виконав Скерцо №4 Ф.Шопена. Жодні технічні складності, прийоми композиторської техніки для нього не складали проблеми, вони підкорялись емоційному розкриттю твору.  Соліст, як завжди, був на висоті і служив взірцем бездоганного виконання на своєму інструменті.

   Велика зала Закарпатської обласної філармонії  був повним. Приємно, що серед присутніх у ньому було багато молоді – студентів УжДМУ імені Д.Є.Задора – тих, кому далі нести світоч високого мистецтва.

   Молоді виконавці грали твори з великим натхненням, намагаючись донести до слухачів глибину композиторського задуму та створити переконливий музичний образ. Наскільки їм це вдалося – свідчили бурхливі оплески та позитивні відгуки слухачів після концерту. Вечір пройшов на одному диханні…

   Дякуємо виконавцям за приємні миті спілкування зі справжньою професійною музикою.

Викладач-методист циклової комісії «Фортепіано»

Тетерюк-Кінч Ю.С.