Концертна діяльність студентів спеціалізації «Фортепіано»

   Концертна діяльність студентів спеціалізації «Фортепіано» на протязі навчального року була плідною та яскравою. Це і тематичні концерти, і звітні концерти відділу, і сольні концерти студентів-випускників.

  Включення в програму концертів номерів з солістами-інструменталістами, солістами вокалу робить їх ще довершенішими, з родзинкою.

  Не залишилася поза увагою і гра у фортепіанному дуеті. Вже стало доброю традицією проводити залік у формі концерту фортепіанних ансамблів у дитячій музичній школі мистецтв. В концерті взяли участь всі студенти-піаністи другого курсу. Важко переоцінити професійну користь та задоволення яке приносять музикування на фортепіано в чотири руки та ансамблева гра на двох фортепіано.

  В програмі концерту були представлені твори різних епох, стилів, форм. Це і вишукана, сонячна музика увертюр В. Моцарта («Весілля Фігаро» та «Викрадення з Сералю»), і задушевна, витончена лірика К. Сен-Санса (номери з «Карнавалу тварин»), Андрія Ешпая, Арама Хачатуряна. Однозначно підвищився градус музичної виразності з проникливим звучанням «Романсу» аргентинського композитора Карлоса Гуаставіно та запальної, гарячої бразільєри французького композитора Даріуса Місто. Кульмінацією концерту стало виконання віртуозних, ексцентричних варіацій на тему Паганіні Вітольда Лютославського.

  Загалом, студентам направду вдалося створити особливу, святкову атмосферу на концерті: учасники натхненно, з задоволенням музикували, а слухачі з не меншим задоволенням їм аплодували.

  Різноманітність, барвистість, професіоналізм всіх без винятку фортепіанних концертів протягом року черговий раз з успіхом заперечили побутуючу думку про індивідуалізм та однобокість сольного фортепіанного виконавства.

Викладач циклової комісії «Фортепіано»

О. Сігеті.