«Обличчя сучасної української літератури»

(до 60-ї річниці з дня народження письменниці Люко Дашвар)

 

   У жовтні 2017 року відзначає 60-у річницю з дня народження одна з найпопулярніших сучасних українських письменниць – Ірина Чернова, більш відома під літературним псевдонімом Люко Дашвар.

   Навколо літературного феномена під назвою «Люко Дашвар» багато таємниць і запитань. Чому саме такий псевдонім? Що робить твори письменниці настільки популярними, що вона отримала почесне звання «Золотого письменника», тиражі якого перейшли межу в сто тисяч? Чому авторка обирає такі провокативно-двозначні назви для своїх романів, як «Рай.Центр», «Молоко з кров’ю», «Биті є», «Мати все», «ПоКров», «На запах м’яса»? Як люди, що досі ніколи не брали до рук жодної книги, можуть зачитуватися романами Люко Дашвар? І як людина, що не планує ніяких «послань» через літературу, надихає тисячі людей на відверті зізнання у відгуках?

   Саме на ці питання була покликана відповісти літературна замальовка для студентів ІІ курсу «Обличчя сучасної української літератури», яка відкрила ще одне ім’я з модерного літературного товариства, а використані відеоматеріали (інтерв’ю з письменницею, буктрейлер її романів) доповнили образ сучасної української авторки Люко Дашвар.