ВІТАЄМО ЛАУРЕАТІВ ПЕРШОГО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ВОКАЛІСТІВ «СВІТОВА КЛАСИКА УКРАЇНСЬКОЮ»!

   У сучасному мистецькому просторі дедалі актуальнішим стає  виконання шедеврів світової класики рідною мовою. Ще в 2011 році за ініціативою київського композитора і піаніста Андрія Бондаренка було створено проект «Світова класика українською», що був спрямований на поширення виконання оперної та камерно-вокальної музики в оригінальних українських перекладах.

   10-12 листопада 2017 року за сприяння Міністерства культури України у Києві відбувся І Всеукраїнський конкурс вокалістів під назвою «Світова класика українською». Особливою родзинкою заходу стало виконання конкурсних програм не мовою оригіналу, а рідною мовою слухацької аудиторії. Головою високопрофесійного журі конкурсу стала заслужений діяч мистецтв України, лауреат Шевченківської премії, композитор Ганна Гаврилець. До складу журі увійшли також солістка Норвезької національної опери Оксана Мирончук; заслужена артистка України, професор НМАУ імені П. Чайковського Валентина Антонюк; народна артистка України, професор Київського університету імені Б. Грінченка Наталія Свириденко; заслужений діяч мистецтв України Оксана Петрикова; заслужена артистка України Наталія Кречко; заслужена артистка України, солістка камерного муніципального хору «Хрещатик» Оксана Дондик; заслужений працівник культури України, доцент Рівненського державного гуманітарного університету Галина Швидків та президент Шубертівського товариства у Харкові, кандидат мистецтвознавства Григорій Ганзбург.

   Конкурсні прослуховування учасників відбулися 11 листопада 2017 року у концертній залі музею Миколи Лисенка. Конкурсанти змагалися у двох вікових категоріях – молодіжній та старшій. Творча географія конкурсу вразила своєю багатогранністю: у молодіжній категорії боротьба за звання лауреата велася між студентами Київської національної музичної академії імені П. Чайковського, Одеської національної музичної академії імені А. Нежданової, Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка, Київського університету імені Б. Грінченка, Київського національного університету культури і мистецтв, Харківського національного університету мистецтв імені І. Котляревського, Харківського музичного училища імені Б. Лятошинського, Сумського вищого училища мистецтв і культури імені Д. Бортнянського, Кіровоградського музичного училища та ін. У конкурсі взяла участь також студентка IV курсу відділу «Академічний спів» Ужгородського музичного коледжу імені Д. Є. Задора Сабов Анастасія (клас викладача Данканич Г. М.). У її виконанні прозвучала арія Серпетти з опери В. А. Моцарта «La finta giardiniera», романс Ф. Шуберта «Форель» та романс О. Левицького «Напровесні» (сл. Лесі Українки). Журі високо оцінило майстерність виконання, культуру звуку та яскраву артистичність Анастасії Сабов. Її було нагороджено званням лауреата І премії.

   Викладач Данканич Ганна також виступила на конкурсі у старшій категорії. Їй довелося змагатися із випускниками Санкт-Петербурзької державної консерваторії імені М. Римського-Корсакова та Національної музичної академії імені П. Чайковського, солістами Київського муніципального театру опери і балету та оперної студії НМАУ. На конкурсі балада Маргарити з опери «Фауст» та «Романс» К. Дебюссі прозвучали у авторському перекладі викладача. Проникливістю і тонкою образністю було позначене виконання романсу «Осінь» сучасної української композиторки Ю. Рожавської. Обом виконавицям – студентці та викладачу – майстерно акомпанувала концертмейстер Чечур Габрієла. Журі нагородило її особливою подякою, а викладач Данканич Ганна стала лауреатом ІІ премії конкурсу.

  Урочисте нагородження переможців та святковий Гала-концерт відбулися у залі Будинку вчених Національної Академії наук України. Лауреати конкурсу отримали дипломи та пам’ятні подарунки – збірники оперних арій В. А. Моцарта мовою оригіналу та у перекладі українською мовою. Викладача Данканич Г. М. було нагороджено також відзнакою за кращі авторські переклади вокальних творів. Їй вручили лібрето опери П. Чайковського «Євгеній Онєгін» в українському  перекладі М. Рильського.

   Організаційними та фінансовими партнерами конкурсу стали також Фонд «Вікімедіа», Товариство редакторів української Вікіпедії та Національна спілка композиторів України. Ми щиро вітаємо переможців І Всеукраїнського конкурсу вокалістів «Світова класика українською» та бажаємо їм подальших творчих звершень!