Про проведення тижня права

   З метою підвищення рівня правової освіти, створення належних умов для набуття правових знань, враховуючи важливе значення правової освіти у вихованні в студентів поваги до закону і прав людини, в Ужгородському музичному коледжі імені Д.Є.Задора з 4 по 8 грудня 2017 року проведений тиждень правових знань.

   4 грудня для студентів І курсів була викладачем правознавства Кузьмінською Н.Я. проведена лекція «Права людини». На лекції розглянуто питання історії зародження і розвитку прав людини, права і свободи людини. Викладач звернув особливу увагу на нормативно-правові акти,  загальну Декларацію прав людини і Конвенцію ООН про права дитини. Були розглянуті види прав людини – особисті, політичні, соціальні, економічні та культурні. Студенти ознайомилися зі  статтями Конвенції ООН про права людини.

   5 грудня проведена зустріч з адвокатом Бачинською А.В. Адвокат прочитала лекцію студентам IІI – IV курсів на тему «Майнові права: сучасний стан та перспективи». Слухачі дізналися про сучасний стан правового регулювання у сфері власності та міжнародний досвід реформування цивільного законодавства. Присутні мали можливість ставити питання пані Анастасія та отримати відповідь досвідченого юриста-практика. Студенти щиро дякують за зустріч і сподіваються на подальшу співпрацю!

   Також цього дня відбулася зустріч студентів з головним спеціалістом Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Савчин А.М. на тему «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх та дотримання прав дитини». Лекція пройшла в невимушеній атмосфері з метою просвітницької діяльності серед студентської молоді для попередження кримінальних та адміністративних проступків та порушень.

   6 грудня відбулась зустріч студентів І-ІІ курсу з лікарем-психологом Закарпатського обласного наркологічного диспансеру Попович С.В. Дана зустріч не була формальним читанням лекції, а містила живе спілкування з присутніми, тренінгове заняття на визначення негативного та позитивного впливу на людський організм наркотичних речовин, перегляд  документального фільму «Правда про наркотики». Даний захід було проведено з інформаційною метою не нав’язуючи присутнім своєї думки, бо зробити свій вибір повинен кожен сам, особисто. І пам’ятати, що наркотики – це речовини, які впливають на психічний і фізичний стан людини, а захоплення ними з додаванням тютюнопаління може призвести не тільки до втрати друзів і розбрату в родині, але і до проблем з поліцією та втратою здоров'я.

   8 грудня відбулась зустріч студентів з викладачем кафедри політології та державного управління УжНУ, директором Закарпатського обласного центру гендерної освіти Колодій М.М. на тему «Права людини». Із презентаційних матеріалів студенти дізналися, що 10 грудня 1948 року генеральна асамблея ООН ухвалила загальну Декларацію прав людини, де вперше в історії людства були сформульовані основні права і свободи людини, які сьогодні у цілому світі вважаються стандартами, зразками, до яких повинні прагнути всі народи і держави. У своєму виступі Маріанна Колодій звернула увагу присутніх на необхідність дотримання прав людини в повсякденному житті та пояснила студентам, що джерелом прав людини є людська гідність. Студенти задавали запитання, на які отримали кваліфіковану відповідь.

   В бібліотеці коледжу було організовано перегляд періодичних видань та тематичну виставку літератури «Правове виховання».