«Навколо свінгу…і не тільки»

   Під такою назвою 7 грудня 2017 p. цього року у великому залі Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є. Задора відбувся концерт лауреата Першої премії IV Міжнародного фестивалю «Яскрава симфонія Прикарпаття -2017» (Трускавець) Big Band «Ужгород» студентів коледжу. Колектив був створений у вересні 2016 року і, одразу взявши швидкий темп, почав активну роботу по освоєнні  нової «музичної мови» - мистецтва джазу. Молоді виконавці із захопленням вивчали (і продовжують вивчати) нові для себе виконавські прийоми , артикуляцію, специфічне відчуття ритму, які притаманні цьому виду музичного мистецтва. Поруч зі своїми  вихованцями, як і годиться, в оркестрі грають досвідчені педагоги, теж істинні любителі джазу, - Емерих та Томас Поповичі, Володимир Машіка та Роман Сойма.

   Концерт відбувся.  В залі і на сцені панувала атмосфера дружньої розмови про мистецтво джазу, з яскравими ілюстраціями, цікавими знахідками, яскравими виконавцями-солістами, в тому числі і вокалістами. Добре виступили молоді співачки - студентки першого курсу  спеціалізації «Музичне мистецтво естради» Марина Фреган та Андріяна Дешко, а також Іванна Ухач, яка є учасником оркестру з моменту його створення.

   Добре проявили себe, як солісти оркестру, студенти Сабов Дмитро, Балог Петро, Білічак Владислав, Гренджа Павло (саксофони), Зозулич Василь (труба), Шершун Валентин, Обіцькі В´ячеслав (тромбони), Маскаль Ірина (гітара), Адам Едуард (ударні інструменти).

   В концерті також приймав участь студентський «Джазовий секстет», який виконав ряд творів традиційного стилю, або «Диксиленд». Тут також яскраво «прозвучали» студенти - Влад Аурел (кларнет), Петрище Віталій, Урсу Захар, Миронюк Василь.

   Керівник оркестру – Заслужений працівник культури України – Олександр Ухач - людина щиро віддана своїй професії, глибоко переконаний в тому, що мистецтво джазу є найбільш демократичним, найбільш щирим, безмежно цікавим та багатогранним видом музичного мистецтва. Він від усієї душі намагається передати свої знання своїм вихованцям, і у кожному з них бачить талановитих, перспективних молодих виконавців.