Концертні дарунки студентів НМА імені П.І.Чайковського

   У великій залі Закарпатської обласної філармонії 11 грудня 2017 року відбувся цікавий мистецький захід – концерт лауреатів Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів студентів класу заслуженого артиста України, професора НМА імені П.І.Чайковського Валерія Олеговича Козлова під назвою «Слов’янський концерт».

  Увазі слухачів були представлені шедеври композиторів слов’янської культури. Це Соната в 4-х частинах П.І.Чайковського, Прелюдія і фуга gis-dur С.Танєєва, Ноктюрн e-moll та Колискова Ф.Шопена, 4 Етюди-картини ор.39 С.Рахманінова, Петрушка І.Стравінського та Балада №1 Ф.Шопена.

   На концерті панувала доброзичлива, творча атмосфера. Виконавці поринули у світ музики, грали твори з великим натхненням, поривом. Переконливо донесли до слухачів глибину композиторського задуму, створили неперевершений музичний образ, характер виконуваних творів. Слід окремо відзначити випускника музичного коледжу, а тепер студента І курсу музичної академії лауреата Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Шевченко Дмитра, котрий виконав Ноктюрн та Колискову Ф.Шопена. Студент глибоко пройнявся духом шопеніани, досягнувши особливого шопенівського багатотембрового звучання фортепіано, внутрішнього пориву, тонкості нюансування.

   Очевидним було й те, що після концерту не затихали бурхливі оплески та лунали позитивні відгуки слухачів. За відгуками слухачів, серед яких були викладачі ШЕВ та музичного коледжу, студенти, гості, усі учасники виступу показали добру технічну підготовку та володіння інструментом, витримкою, крім того – високий творчий рівень, майстерність фразування.

   Наступного дня музиканти знову порадували нас прекрасним концертом, програма якого складалася з творів українських композиторів. Вшановуючи пам'ять митців, ми відчуваємо гордість і висловлюємо велику шану за те, що даровано нам у спадок. Студентами даровано слухачеві кращі сторінки української музичної спадщини. А саме, соната №1В.Сільвестрова, Сюїта «Парцелянові чашки» В.Задерацького, Осінній прелюд та коломийки М.Колеси та Соната Л.Ревуцького.

   Концерт проводився з великою шаною до творів українських композиторів. Кожен з виконавців особисто долучився натхненням, передаючи мрії, почуття та настрій виконуваних творів.

   Тож побажаємо молодим виконавцям натхнення, успіху та великих здобутків на творчій ниві, а ми з нетерпінням будемо знову чекати їх приїзду з новими концертними програмами.

Викладач-методист циклової комісії

«Фортепіано»  Тетерюк-Кінч Ю.С.