День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

   14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року. Ця пам'ятна дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року.

  Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції.

   Наслідки вибуху четвертого реактора Чорнобильської атомної сколихнули весь світ. У результаті аварії стався викид величезної кількості радіоактивних речовин з активної зони реактора, які радіоактивною хмарою перенеслись на великі відстані. Радіоактивного забруднення зазнало майже 50 % території України. В життя мільйонів людей увійшли слова «радіація», «зона», «ліквідатор», «відселення».

  А в Україні з'явились безлюдні міста і села, мертвий ліс, до якого не можна підходити, сади з яблуками, насиченими радіоактивною отрутою, вода, яку не можна пити, і навіть повітря, яким дихаємо, стало ворогом.

   У кожного часу свої герої. В Чорнобиль були послані радянські солдати, пожежні, будівельні експерти. Ця група, яка нараховувала наприкінці 1987 року 600 тисяч, стала відома як « ліквідатори».

  13 грудня відбулась зустріч студентів 1-4 курсів з ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС Віктором Івановичем Машикою,  який був у зоні ліквідації аварії і служив в пожежних військах. Віктор Іванович підготував цікаву розповідь, коментуючи її спогадами про ті трагічні роки, коли всі сили цивільних та військових були кинуті на ліквідацію наслідків вибуху на Чорнобильській АЕС. Студенти вшанували загиблих хвилиною мовчання.

   Вічна слава героям! І здоров’я тим ліквідаторам, які живуть і працюють в ім’я миру і життя людей.