«Світ ловив мене, та не спіймав»

   13 грудня в Ужгородському музичному коледжі імені Д. Є. Задора відбулася лекція на тему: «Світ ловив мене, та не спіймав». Мурга Оксана Василівна розповіла студентам про життя і творчість Г.С.Сковороди, 295-річчя від дня народження  якого відмічається в грудні.

   Григорій Савич Сковорода - видатний філософ, педагог, мислитель, поет і письменник, найвидатніша постать в культурному й літературному житті України ХVIII ст. Як великий просвітитель він у своїх творах розвивав цілий комплекс ідей, актуальних для свого часу, виражав передові погляди українського громадянства. Його багатогранна філософська літературна творчість - видатне джерело мудрості.   

   Григорій Савич був всебічно обдарованою людиною - знався не тільки на філософії та письменстві, а й чудово співав, грав на багатьох музичних інструментах, був спеціалістом з античності та знав багато іноземних мов. Він постійно вчився, ніколи не зупинявся на досягнутому, весь час розвиваючись та пізнаючи нове. Невпинно поглиблюючи свої знання, Г. Сковорода передавав їх іншим – учням, знайомим, друзям та випадковим слухачам. Мандруючи Україною та світом, він цікавився життям, звичаями, мистецтвом, віруваннями інших народів та вносив до своїх творів враження від побаченого.

   Студенти ознайомилися з афоризмами  видатного філософа які є  актуальними у всі часи.