Літературно-музична замальовка «До віку не буде із мене раба…»

(до 80-ї річниці з дня народження Василя Стуса, українського поета, перекладача, правозахисника)

   80 років тому в селі Рахнівці на Вінниччині народився Василь Стус. Поет рідкісного таланту, який обрав долю борця. Із 47-ми років життя 13  провів у радянських слідчих ізоляторах, карцерах, камерах-одиночках, мордовських таборах, на Колимі, на каторжній роботі в шахті. Його позбавляли побачень з рідними, вилучали вірші, листи й рукописи, знущалися фізично й намагалися знищити морально. «То був чоловік, який говорив і писав за будь-яких обставин ясно, як перед Богом, і платив за це життям», – писав про нього Євген Сверстюк. Тому значення Василя Стуса більше, аніж талановитого поета, публіциста, перекладача й літературознавця. Він був і залишається «голосом сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності».

   27 лютого 2018 року в межах святкування 80-ї річниці з дня народження цього символу незламного духу, національної честі і гідності в Ужгородському музичному коледжі імені Д.Є. Задора відбулася літературно-музична замальовка «До віку не буде із мене раба…». Тон мистецькому заходу задали слова Василя Стуса з «Пам’ятки для українського борця за волю»: «Борючись із темрявою, ти несеш своєму народові світло Правди».

   Студенти музичного коледжу, які долучилися до заходу, розширили свої знання про мистецький феномен шістдесятництва і дисидентський рух в Україні радянського періоду, здійснили спробу заповнити білі плями з біографії митця, ознайомилися з останніми документальними новинками про цей літературний феномен в історії української культури, зокрема фотографіями, хроніками, реконструкціями та дослідженнями сучасних науковців. Окрім цього, кожен студент зміг долучитися до творчого спадку Василя Стуса, інтуїтивно обравши поезію-характеристику.

   Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з фотозвітом заходу!