Лекція – зустріч з кандидатом мистецтвознавства Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка М.І.Качмар

   29 березня 2018 року зі студентами спеціалізації «Теорії музики» у стінах Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора відбулась лекція кандидата мистецтвознавства, старшого викладача кафедри «Музичної медієвістики та україністики» Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка Марії Ігорівни Качмар. Слухачі мали змогу почути корисні відомості, які стосуються історії нотації починаючи від найдавніших знахідок грецького та візантійського письма, що дійшли до наших днів.

   Лектор надзвичайно цікаво та ґрунтовно розкрила тему, з кожним новим зразком відкриваючи нові сторінки з історії нотного письма. Були представлені нотні зразки, архівні записи, фотоматеріали, що викликало у присутніх велике зацікавлення. Познайомившись із прикладами невменного письма, разом з студентами на практиці проспівали фрагменти піснеспівів минулого.

   Нові відомості, ілюстрації в рукописах, були надзвичайно цікавими та корисними. Опісля лекції студенти вели живе обговорення теми, задаючи численні запитання пані Марії.

   Подібні зустрічі, майстер-класи стають стимулом до самовдосконалення. Пізнання нового через рукописи, старовинні зразки церковного письма дає змогу побачити історію музики в ракурсі нотації як еволюції музичного мислення. Відкривається широке коло питань для молодих музикознавців, що є стимулом для майбутніх досліджень.

Голова циклової комісії «Теорія музики»

Стинич Н.І.