X–й Ювілейний Міжнародний молодіжний фестиваль оркестрів та хорів "Šengenský poludník" - «ШЕНГЕНСЬКИЙ МЕРЕДІАН» (СЛОВАЧЧИНА)

   Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів – фестивалів, лауреат обласної премії імені Д.Є.Задора – Естрадно-духовий оркестр Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора (директор коледжу – заслужений працівник культури України Стегней С.Н., керівник оркестру – заслужений артист України Томич Ф.Ф) з величезним успіхом прийняли участь та представили нашу державу Україна у «Десятому Ювілейному Міжнародному молодіжному фестивалі оркестрів та хорів «Шенгенський Полуднік»» (Словаччина, Високі Татри). Концертні виступи оркестру відбулись 30 червня 2018 року в курортних місцях – Tatranská Lomnica та курортна зона купелей Nový Smokovec . А 01 липня 2018 року концертний виступ в м. Кошице (концертний зал Будинку культури – Kosice - Polov), який відбувся при підтримці старости місцевого району Кошіце -Польов Ладіслава Браду.

   В 10-й раз в історії на перетині червня та липня відбувся Міжнародний фестиваль молодіжних оркестрів та хорів «Шенгенський меридіан». У мистецькому заході, організованому струнним оркестром Musiaca Iuvenalis (керівник Ігор Догович) приєднались десятки музикантів зі Словаччини, Польщі, України та Філіппін.

   «Коли в 2009 році ми підготували Перший міжнародний фестиваль молодіжних оркестрів та хорів «Шенгенський меридіан», то «нашим бажанням було, щоб це стало традицією і невід'ємною частиною культурного життя не тільки в м. Кошице, але і у всій Східній Словаччині. Я дуже радий, що нам вдалося і унікальний фестиваль, єдиний в своєму роді в Центральній і Східній Європі, говорить про ювілейну – десяту главу своєї історії». Про це сказав директор міжнародного фестивалю «Шенгенський меридіан» Ігор Догович.

   Фестиваль пройшов з величезним успіхом. Слухачі та організатори міжнародного фестивалю «Шенгенський Полудник» дуже щиро, з величезним задоволенням слухали цікаві,професійні концертні виступи естрадно-духового оркестру, дякували за чудові, різноманітні на різні слухацькі смаки, професійні твори та  висловили сподівання на подальшу співпрацю, майбутні дружні творчі зв’язки між виконавськими колективами Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора та організаторами міжнародного фестивалю «Шенгнгенський Полуднік».

   Приємні, незабутні враження від творчої поїздки оркестру залишаться у всіх учасників міжнародного фестивалю у Словаччині на довгий час.