Курси підвищення кваліфікації викладачів фортепіано

   З 24 по  28 вересня 2018 року на базі Ужгородського музичного коледжу імені Д. Є. Задора Рівненським центром підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників культури національної академії керівних кадрів культури і мистецтв проводилися курси підвищення кваліфікації викладачів фортепіано мистецьких шкіл області.

   До проведення курсів були задіяні провідні викладачі, викладачі-методисти циклової комісії «Фортепіано» коледжу. Ретельно  були підібрані теми, які  є найбільш актуальними в практичній роботі викладачів та  пов'язані з особливостями та специфікою опрацювання  фортепіанного репертуару. Крім цього, були вивчені та обговорені   актуальні питання розвитку мистецької освіти в умовах сьогодення. Викладачами відділу були підготовлені та висвітлені  наступні теми:

-         «Проблеми артикуляції та звукотворення у клавірних творах Й.С.Баха.», «Робота над творами композиторів романтичної доби»           –  Сокач М.Е.

-         «Питання артикуляції та педалізації в класичній сонаті», «Робота над    п’єсами сучасних українських композиторів»                     –  Теличко Т.Ю.

-         «Робота в фортепіанному класі на різних етапах навчання» – Шутко Н.Ю.

-         «Робота над творами великої форми на початковому етапі»     –Туряниця О.В.

-          «Методи вивчення гам та арпеджіо на різних етапах роботи»  –  Пал М.В.

-         «Робота над звуком в класі роялю»                                               – Касо А.Й.

-         «Робота над технічними проблемами в етюдах»                  – Савченко Н.В.

-         «Різні види фактури в  акомпанементах вокальних творів. Особливості артикуляції та педалізації»                                                           – Сігеті О.В.

-         «Читка з листа та робота з акомпанементами інструментальних п’єс»   –                                                    Кудловська Н.М.

   Викладачі-слухачі вдосконалювали вже набуті вміння, «шліфували» практичні навички і здобували нові знання під час спілкування з колегами – педагогами коледжу, які є справжніми  майстрами педагогічного мистецтва з багаторічним стажем. Творча та доброзичлива атмосфера курсів сприяла творчому обміну досвідом.

   Важливим компонентом курсів було проведення майстер-класів педагогами коледжу, під час яких відбувався активний обмін практичним досвідом та демонстрація використання індивідуальних педагогічних прийомів і методів роботи зі студентами коледжу та учнями мистецьких шкіл. Таким чином курсанти мали змогу поглибити свої професійні знання та ознайомитися з напрацюваннями піаністів-колег.

   Викладачі Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є. Задора показали свій високий професіоналізм,  їм було чим поділитися зі слухачами курсів, котрі були щиро вдячні усім викладачам музичного коледжу.

Голова циклової комісії «Фортепіано» Сокач М.Е.