Круглий стіл «Натхненник українського вольового націоналізму»

(до 135-ї річниці з дня народження Дмитра Донцова, українського літературного критика, публіциста, філософа, громадського діяча)

 

       Нині, коли нам особливо потрібна віра в Україну,

в себе самих, у перемогу,  —  як ніколи актуальними є

ці натхненні слова: «Віра є джерело героїзму, посвяти, відваги...

Віра сталить думку. Віра не допускає сумнівів у вашу правду у ваші серця.

Віра є запорукою тріумфу всякої правди, яка має

потрібне число тих, що в неї — без вагання — вірують.»

(Д. Донцов. «Націоналізм»)

 

   135 років тому народився в майбутньому талановитий доктор юридичних наук Дмитро Донцов, філософ, громадсько-політичний діяч, літературний критик, полум’яний публіцист й натхненник цілого покоління, яке відстоювало право на державну суверенність зі зброєю в руках. Саме йому належить концепція вольового, або інтегрального націоналізму, що й досі турбує розумні голови української молоді.

   Філософська позиція Дмитра Донцова базується на принципах вольового націоналізму та національної еліти. Засади першого, сформульовані автором, постулюють націю як абсолютну цінність, а вищу мету – незалежну державу, що передбачає єднання політичних партій і соціальних верств заради досягнення вищої мети та спільну дію без зайвих дискусій. Запроваджувати в життя національну ідею має нова еліта, що буде невпинно йти до поставленої мети.

   Дмитро Донцов був переконаний, що нація тільки тоді відбудеться, якщо їй прищепити волю до життя і волю до влади, віру у власні сили й беззастережну   переконаність у боротьбі за національну ідею. 

  Цьогоріч студенти Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є. Задора взяли участь у круглому столі «Натхненник українського вольового націоналізму» до 135-ї річниці з дня народження Дмитра Донцова, у ході якого не тільки познайомилися з умовами формування оригінальної філософської концепції автора, його політичних переконань, а й подискутували щодо основних тез інтегрального націоналізму та його значення для формування покоління національно свідомих особистостей.