Культурологічний турнір «Козацька слава» в Ужгородському музичному коледжі імені Д.Є. Задора

   14 жовтня Україна відзначає свято Покрови, що нагадує кожному про молитовне заступництво Божої Матері за людський рід і є храмовим святом багатьох міст і сіл України.

   Особливо це свято вшановували козаки. Певно, не випадково 14 жовтня святкують і День козацтва. У новому січовому таборі найперше будували Покровську церкву, а для воєнних походів використовували її похідний варіант з іконою Пресвятої Покрови. Перед важливою подією чи походом козаки завжди молилися своїй святій покровительці. У покровські  дні запорожці обирали нового отамана. Завдяки козацтву виник новий тип Ікони – «Козацька Покрова», де під омофором Богородиці зображуються українські ієрархи, гетьмани і козаки. На хоругвах січовики також любили зображувати Покрову Богородиці, розпростерту над козаками...

   Напередодні Дня козацтва і свята Покрови студенти Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є. Задора взяли участь у культурологічному турнірі «Козацька слава», у ході якого не тільки проявили свою обізнаність у справі звичаїв та устрою козацького життя, легендарних постатей січовиків, але й позмагалися у володінні народною творчістю, мовленнєвій вправності, розумовій спритності, умінні швидко приймати рішення й брати на себе відповідальність.

   Дякуємо студентству за активну участь у турнірі й вітаємо беззаперечного переможця конкурсу капітанів – Василя Щобака, студента спеціалізації «Народні інструменти»!