Закарпаття відзначило 74-ту річницю визволення України від нацистських загарбників

   У неділю, 28 жовтня 2018 року, в Ужгороді відбулися урочистості з нагоди відзначення 74-ї річниці визволення України та Закарпаття від нацистських загарбників.

   Вже традиційно заходи почалися на українсько-словацькому кордоні. Ветерани, керівники краю, обласного центру, представники Збройних Сил України, правоохоронних структур та центральних органів виконавчої влади поклали квіти до підніжжя монументу «Україна – визволителям».

   Потім відбулося покладання квітів до монументу «Добровольцям Закарпаття – учасникам Другої світової війни». У ході урочистої церемонії, Державний Гімн України та композиції воєнного періоду виконав оркестр Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора (директор - заслужений працівник культури України Стегней С.Н., керівник оркестру - заслужений артист України Томич Ф.Ф., оркестром диригував викладач музичного коледжу імені Д.Є.Задора Калинич А.А)

   Завершилися урочисті заходи на Пагорбі Слави. Вінки та квіти учасники заходу поклали до Вічного вогню, як символу людської пам'яті про загиблих воїнів-визволителів.

   З метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні у 2009 році Указом Президента 28 жовтня установили як День визволення України від нацистських загарбників.