Наш коледж одержав від Угорщини «рояль дружби»

   У переддень Святого Миколая перший заступник голови обласної ради Йосип Борто взяв участь в урочистій передачі музичного інструменту Ужгородському музичному коледжу імені Д.Є.Задора, що в Ужгороді.

   Від сьогодні новенький концертний рояль «Kawai», вартість якого майже 40 тисяч доларів, слугуватиме музикантам навчального закладу та радуватиме слухачів.

   Серед поважних гостей, які організовували придбання та передачу цінного музичного подарунку, уповноважений міністра, відповідального за розвиток співпраці Сабольч-Сатмар-Березької області та Закарпатської області, а також координацію програми розвитку дитячих навчальних закладів Карпатського басейну Іштван Грежа, представник держсекретаріату у справах культури Міністерства людських ресурсів Угорщини д-р Фюлоп Петер, генеральний консул Угорщини в м.Ужгород Йожеф Бугайла, а також представники дипломатичних установ та голова угорського Благодійного фонду «Разом за нас усіх» Борсекі-Молнар Долмо.

   У вітальному слові Іштван Грежа, підкреслив, що подарований урядом Угорщини рояль українському музичному коледжу, є «роялем дружби» між двома сусідніми державами. Угорщина і надалі підтримуватиме соціальні проекти та талановиту молодь Закарпаття.

   Виступаючі наголошували, що навчальний заклад носить ім’я талановитого композитора, піаніста, педагога, диригента і фольклориста Дезидерія Євгеновича Задора, який вважається символом професійної музичної культури Закарпаття, яскравим прикладом відданого служіння музичному мистецтву.

   Цей навчальний заклад, який виховав понад шість тисяч талановитих музикантів, співаків, диригентів, значна частина яких продовжили свою музичну освіту в університетах і академіях України, Іспанії, Словаччини, Угорщини, Німеччини, Італії, Франції, Польщі, Румунії. Багато випускників музичного коледжу стали музикантами-педагогами, артистами та концертмейстерами оркестрів, солістами, композиторами, диригентами, працюють у провідних творчих колективах та навчальних закладах України та за її межами.

У своєму виступі Йосип Борто зазначив:

 - Вітаю педагогічний, студентський та учнівський колективи із цією святковою і радісною подією, яка є одним із доказів того, що Угорщина не є ворогом України. Закарпатська область і надалі дружно і конструктивно співпрацює із сусідніми регіонами Угорщини. У житті музика відіграє значну роль. Один музикант сказав, що жити без музики можна, але навіщо. Дійсно, музика є еліксиром у житті, а тут зібралися люди, які не можуть жити без музики. Музика є невідокремленою частиною їх життя. Я бажаю, щоб цей музичний інструмент сприяв у досягненні нових музичних успіхів і звершень. Дозвольте від імені Закарпатської обласної ради подякувати нашим спонсорам – Уряду Угорщини та представникам благодійного фонду «Разом за нас усіх» за їхній подарунок.

   У свою чергу директор коледжу Світлана Стегней подякувала за цінний подарунок та звертаючись до поважних гостей зазначила, що якісні інструменти тільки сприяють розвитку талановитих музикантів. Наголосила, що Закарпатська область – багатонаціональна, відома не тільки унікальними природними ресурсами, але й високою духовною і мистецькою культурою та особливою толерантністю один до одного. «Багато музикантів, які вийшли зі стін цього навчального закладу – народні та заслужені артисти, діячі мистецтв, працівники культури України, які своєю творчістю додають нові славні сторінки в історію музичного мистецтва Закарпаття» – наголосила керівник коледжу.

   Насамкінець найкращі піаністи-віртуози продемонстрували гостям гарно підготовлену концертну програму з класичних творів.

За інформацією Прес-служби Закарпатської облради