Меню розділу

   

 

  

  

Курси підвищення кваліфікації викладачів музично-теоретичних дисциплін мистецьких шкіл області

     В період з 04 по 08.02.2019 року на базі Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора Рівненським центром підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників культури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв вдосконалювали свій фаховий рівень викладачі музично-теоретичних дисциплін мистецьких шкіл області.

   Сьогодення потребує висококваліфікованого педагога, обізнаного із сучасними досягненнями у сфері досліджень розвитку культури і мистецтв. Курси підвищення кваліфікації є тією складовою самоосвітньої компетентності, що вже протягом десятиліть підтверджують свою ефективність. Саме під час лекцій, семінарів, творчих дискусій, відкритих занять викладачі дитячих мистецьких закладів мають змогу отримати відповіді на актуальні для них питання, дізнатись багато цікавого та корисного. Методологічні основи педагогічної майстерності були розглянуті на лекціях, творча та доброзичлива атмосфера сприяли якісному обміну досвідом. Адже метод - це головний інструмент педагогічної діяльності і лише за його допомогою здійснюється взаємодія викладача і  учнів та виробляється продукт навчання.

   Провідні викладачі циклової комісії «Теорія музики» Ужгородського музичного коледжу імені Д. Є. Задора під час лекцій ознайомили слухачів з  власними методичними розробками, різноманітними формами роботи. Отримані методичні рекомендації допоможуть в роботі викладача з учнями у засвоєнні програмового матеріалу і сприятимуть активізації навчального процесу з традиційними та інноваційними підходами до вивчення музично-теоретичних дисциплін у мистецьких школах. Під час лекцій були опрацьовані наступні теми:

Людмила Михайлівна Мокану – «Михайло Вербицький»;

Наталія Іванівна Стинич – «Українська тема в творчості зарубіжних композиторів»;

Наталія Юріївна Бізіля –  «Спів з листа - як форма роботи, що сприяє вихованню різних сторін музичного слуху»;

Віра Василівна Мадяр-Новак – «Методика викладання української музичної літератури та фольклору»;

Віктор Федорович Теличко – «Творчість закарпатських композиторів»;

Віталія Олександрівна Тюпа-Павай  – «Український дитячий фольклор»;

Тетяна Іванівна Росул –  «Джаз як стильовий напрямок музики XX століття».

   Інтернет-ресурси, що були представлені в процесі роботи, допоможуть викладачам дитячих мистецьких закладів у викладанні музично-теоретичних дисциплін осучаснити уроки і виявити зв’язок з сьогоденням. Умовами успішного засвоєння учнями музично-теоретичного матеріалу є цікава та доступна форма його викладу. Різноманітні форми проведення занять збільшують ефективність отримання інформації, налаштовують викладачів на самовдосконалення.

   Викладачам циклової комісії «Теорія музики» Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора за професіоналізм, відданість своїй справі та ентузіазм, що не згасає в їх серцях висловлюємо велику вдячність.

Голова циклової комісії «Теорія музики»  

Стинич Н.І.