ІІ Відкритий конкурс піаністів «На батьківщині Василя Барвінського»

    Ужгородський музичний коледж завжди вирізняється своїм активним творчим життям. Студенти систематично беруть участь в різноманітних концертних заходах, фестивалях та конкурсах.

   На пам'ять видатного музиканта, українського композитора Василя Барвінського, вдруге пройшов Відкритий конкурс піаністів «На батьківщині Василя Барвінського».

    Для участі в конкурсі, який відбувався в Тернополі з 1 по 3 березня 2019 року надійшло понад двадцять заявок від конкурсантів з Тернопільської, Львівської та Закарпатської областей. Урочисте відкриття та конкурсні прослуховування відбувались в концертному залі Тернопільської обласної філармонії. Декілька прелюдій композитора виконала голова журі конкурсу Заслужена артистка України, професор, завідувач кафедрою «Спеціальне фортепіано» ЛНМА ім.М.Лисенка, лауреат республіканських та міжнародних конкурсів, випускниця Тернопільського музичного училища ім.С.Крушельницької Оксана Рапіта. Членами журі були видатні концертуючі піаністи, викладачі різних Вишів України та Польщі. Зокрема: доцент кафедри «Спеціальне фортепіано» ЛНМА ім.М.Лисенка, колишній учень композитора Василя Барвінського Олексій Максимов; кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри «Спеціальне фортепіано» Харківського національного університету мистецтв ім.І.П.Котляревського, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Марія Бондаренко; старший викладач кафедри «Спеціальне фортепіано» НМА України ім.П.Чайковського Олександра Зайцева та професор Музичної Академії у Вроцлаві (Польща), лауреат Міжнародних конкурсів Міхал Щепанський.

   Студентка І курсу спеціалізації «Фортепіано» Калюжна Наталія (клас викладача заслуженого працівника культури України Сокач М.Е.) достойно представила наш заклад на конкурсі і виборола диплом 3-го ступеню.

    Після конкурсних прослуховувань відбулися майстеркласи членів журі з учасниками конкурсу. Наталія мала нагоду продемонструвати свої здібності і в роботі, коли з нею займалася старший викладач кафедри «Спеціальне фортепіано» НМА України ім.П.Чайковського Олександра Зайцева. Майстерклас пройшов на високому професійному рівні,  в теплій та позитивній атмосфері.

    Тож, побажаємо юній піаністці і надалі творчих досягнень у її мистецькому житті.

 

Викладач-методист циклової комісії «Фортепіано»

Тетерюк-Кінч Ю.С.