19 березня у великій залі Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора відбудеться концерт з творів Й.С.Баха в рамках міжнародного фестивалю «Бах для всіх»

   Фестиваль був  започаткований віолончелістом з Нью-Йорку Дейлом Гендерсоном у 2010 році. Його  проект «Бах в метро» мав за  мету популяризацію музики Баха серед широких мас населення. Кожного року у березні (21 березня народився Й.С.Бах), видатні музиканти світу віддають шану Баху, виступаючи безплатно на різних неочікуваних концертних майданчиках. Музику Баха дарують слухачам, допомагаючи їм увійти у світ класичної музики.

   Концерти в рамках фестивалю проходять в багатьох країнах світу - від Америки до Азії. Угорщина долучилася до фестивалю у 2015році. Перший рік було проведено 5 концертів. Але щороку кількість учасників та проектів зростала. Фестиваль переріс у масштабну акцію. У 2018 році на фестивалі було представлено 300 концертних програм, в яких було задіяно більш ніж 2000 виконавців.

   Цього року в рамках  фестивалю відбудеться близько 700 концертів. У фестивалі прийматимуть участь поряд з Будапештським оперним театром, Палацом мистецтв, провідними філармоніями, - учні та вихованці різноманітних учбових закладів. Маючи на меті охопити весь Карпатський басейн, організатори фестивалю запропонували та долучили до учасників Кошицьку консерваторію(Словаччина) та Ужгородський музичний коледж імені Д.Є.Задора (Україна).

   В історії світової музичної культури феномен Йоганна Себастьяна Баха не має рівних: жоден композитор не зробив такого впливу на творчість, виконання, дослідницьку думку, на становлення національних композиторських шкіл, як цей великий митець. Мистецтво Й. С. Баха стало однією з головних зв’язуючих ланок, що поєднують різноманітні національні музичні культури, тяга до розуміння його музики об’єднує все людство. Багатогранність бахівського мистецтва підтримує високий рівень його актуальності: кожна післябахівська епоха знаходила те своє, близьке, спільне, якому надавала імпульсу для розвитку. В історії музики важко віднайти ім’я композитора, творчості котрого б не торкнувся геній Баха. Неповторні у своєму багатстві мелодії, динаміка ритмів, енергія форм руху, логіка імітаційних побудов, сміливість гармонічних послідовностей і модуляційних зворотів, величавість та мудра простота його музики спонукає захоплюватися нею, даруючи насолоду і впокорення. Саме з музикою Й. С. Баха робить перші кроки у високе мистецтво юний музикант, нею ж звіряється майстерність найвідоміших виконавців.