Концерт з творів Франсіса Пуленка

   «Я захоплююся музикантом і людиною, що створює природну музику, яка відрізняє тебе від інших. У вирі модних систем, догм, які намагаються нав’язати себе у світі цьому, ти залишаєшся самим собою – рідкісна мужність, гідна поваги», – ці слова Артура Оннегера можуть служити ключем до розуміння творчості Франсіса Пуленка.

   Ф.Пуленк – один з найчарівніших композиторів, яких дала світу Франція в ХХ столітті. Він увійшов в історію музики як учасник творчої спілки «Шести». «Шестірці» – наймолодший, ледь переступив поріг двадцятиріччя, – він відразу завоював авторитет і загальну любов своїм талантом – самобутнім, живим, безпосереднім, а також чисто людськими якостями – незмінним гумором, добротою і чистосердечністю, а головне – умінням обдаровувати людей своєю незвичайною дружбою.

   «Франсіс Пуленк – це сама музика», – писав про нього Д.Мійо, – «Я не знаю іншої музики, яка діяла б так само безпосередньо, була-б настільки ж просто виражена і досягала б цілі з такою ж безпомилковістю».

   Особливий стиль композитора, його любов до вокальних жанрів дали йому звання французького Шуберта. Тонке відчуття жанрів та геніальний мелодизм вирізняють його від інших композиторів свого часу.

   На концерті, що відбувся 16 квітня у великій залі музичного коледжу, виконано вокальні твори композитора та твори для фортепіано-соло. Прийняли участь студенти спеціалізації «Фортепіано» Буглина А. та Ігус М. (викладач Савченко Н.В.), Кадар О. (викладач Шутко Н.Ю.), Марушка К. (викладач Лоскоріх М.Ю.), Бельо Х. (викладач Тетерюк-Кінч Ю.С.), Калюжна Н. (викладач Сокач М.Е.), Барна Б. та Дорцкій В. (викладач Пал М.В.), Ковтик С. та Макарова О. (викладач Туряниця О.В.), Іванюк Г. та Крічфалуші А. (викладач Чечур Г.Д.), Бокоч О. (викладач Касо Г.Й.).

   Велика вдячність заслуженій артистці України Світлані Глебі, лауреатам Міжнародних конкурсів Людмилі Славець та Ганні Данканич, викладачу Антоніні Чирській, котрі блискуче та професійно допомагали студентам у виступі з концертними номерами. Також вдячність студенту IV курсу Ерп Адріану за гарне проведення концерту.