«Урочисте вручення престижної нагороди – Ордена Марії Терезії»

   3 травня 2019 року відбулося «Урочисте вручення престижної нагороди – Ордена Марії Терезії» в Ужгороді. Ініціатор відзнаки, завідувач кафедри міжнародної політики УжНУ, професор Ален Панов розповів присутнім про заснування Ордена Марії-Терезії в Ужгороді, зокрема про те, що Орден був заснований родиною Панових у 2015 році. Його мета – це відзначення особистостей, які своєю систематичною працею прославляють Закарпаття та роблять усе заради його розвитку.

   На урочисту церемонію нагородження – святковий музичний супровід церемонії нагородження, були запрошені студенти та викладачі Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора. Урочисте відкриття розпочали фанфаристи – трубачі та ансамбль–«мажореток» музичного коледжу(керівник – викладач Калинич А.А.).

   П’ятим кавалером «Ордена Марії Терезії, став колишній випускник Ужгородського музичного училища, а нині людина, яка створила нову туристичну локацію на карті Закарпаття, людина, яка 20 років свого життя присвятила відродженню однієї із знакових історичних споруд області. Мова йде про Чинадіївський замок «Сент-Міклош» та його орендаря Йосипа Бартоша. На урочистості традиційно прибули нащадки роду Габсбургів – ерцгерцог та королівський принц Шандор Габсбург-Лотаринзький та ерцгерцогиня і королівська принцеса Герта - Маргарет Габсбург-Лотаринзька. Ерцгерцогиня підкреслила важливість події, зауваживши,що « Цим Орденом ми щорічно відзначаємо особливу людину, яка зробила вагомий внесок у розвиток важливої сфери життя. Потрібно цінувати наші добрі традиції й передавати їх наступним поколінням». Для багаточисленної публіки та високоповажних гостей викладачі Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора Попович Е.Ф. та Попович Т.Ф. виконали концертний номер , привітання – I частину з «Сюіти для 2-х труб» Г.Ф.Генделя, яке було сприйняте бурхливими аплодисментами.