Звітували піаністи…

   Традиційним є в Ужгородському музичному коледжі імені Д.Є.Задора проведення звітних концертів студентів виконавських відділів. Цього року не стало винятком і для студентів спеціалізації «Фортепіано». 7 травня в малій залі коледжу відбулося справжнє свято фортепіанної музики, де виступили студенти ІІІ-ІУ курсів.

   Програма концерту охоплювала широку палітру різних стилів і епох. Загальний вектор розвитку музичної програми включав в основному твори композиторів-романтиків. Твори цього стилю завжди приваблюють, як професійних музикантів так і поціновувачів музичного мистецтва. Ця епоха захоплює своєю поезією, почуттями, бурхливими та змінними настроями. Музичний романтизм був надзвичайно різноплановим і емоційно насиченим. Тут  мали місце і густі та темні фарби, і насичено теплі, і ніжно-прозорі, і блискучі урочисто-піднесені, і грайливо-веселі… В емоційній палітрі концерту проступали зміни почуттів і образів.

   Окреслюючи особливості концерту, хотілося би кілька слів приділити виконавцям.

   На початку концерту студенти Козуряк Вікторія (клас викладача Касо Г.Й.) та Дорцкій Вероніка (клас викладача Пал М.В.) виконали «Вальс» та «Імпровізацію №1» французького композитора Ф.Пуленка. Їх гра вирізнялася ніжністю, благородністю та емоційним насиченням в кульмінації.

   Контрастом до цих творів стала «Токата» А.Хачатуряна, котру продемонструвала Шерегій Іванна (клас викладача Лоскоріх М.Ю.). Прекрасно справилася з надзвичайно складним твором М.Равеля «Гра води» Крічфалуші Аліна (клас викладача Чернової А.І.).

   «Павана» Ф.Надененко у виконанні Барань Вікторії (клас викладача Туряниці О.В.) своєю легкістю та невимушеністю, справила на слухачів неабияке враження. Ще один твір українського композитора прозвучав у виконанні Іванюк Габріелли (клас викладача Чернової А.І.). Етюд соль-дієз мінор С.Борткевича  вона грала впевнено і ефектно.

   Варіації на тему «ABEGG» Р.Шумана відіграла Борбель Ніколь (клас викладача Сігеті О.В.). Юна піаністка грала з великою насолодою, ніби бавлячись красою тембрів.

   Надалі, слухачі мали можливість послухати ряд творів польського композитора Ф.Шопена. Бовсуновська Вероніка (клас викладача Пал М.В.) відіграла Етюд ор.10 № 5 блискуче і переконливо. Наступна учасниця концерту Джумурат Сільвія (клас викладача заслуженого працівника культури України Сокач М.Е.) виконала Етюд ор.10 № 8 яскраво та досконало. Бокоч Олександра (клас викладача Касо Г.Й.) продемонструвала творче зростання, впевненість і зрілість майстра в грі на фортепіано. У її виконанні прозвучало Скерцо № 2.

   Фера Богдан (клас викладача Шутко Н.Ю.) виконав «Угорську рапсодію №10» Ф.Ліста. Виконавець продемонстрував публіці свою професійну майстерність та сценічну витримку.

    Із заворожуючою м’якістю туше, глибиною басів і, водночас, сумно виконав Чирський Андрій (клас викладача Туряниці О.В.) «Прелюдію Соль мажор» С.Рахманінова та Етюд № 2 Д.Лігеті.

   І на завершення концертної програми, улюбленець публіки – Ерп Адріан (викладач заслужений працівник культури України Сокач М.Е.) виконав «Фантазію» О.Скрябіна. Соліст, як завжди, був на висоті і служив взірцем бездоганного виконання, адже жодні технічні складності, прийоми композиторської техніки для нього не складали проблеми, вони підкорялись емоційному розкриттю твору.

  Молоді виконавці грали твори з великим натхненням, намагаючись донести до слухачів глибину композиторського задуму та створити переконливий музичний образ. Наскільки їм це вдалося – свідчили бурхливі оплески та позитивні відгуки слухачів після концерту.

   Дякуємо виконавцям за приємні миті спілкування зі справжньою професійною музикою.

 

Викладач-методист циклової комісії «Фортепіано»

Тетерюк-Кінч Ю.С.