«Перлини вокальної лірики»

   Цими чудовими весняними днями ми перебуваємо у великій радості Великодніх свят і сама природа щедро обдаровує нас надихаючи на відновлення душевної гармонії, щастя та миру.

   Восьмого травня 2019 року напередодні відзначення Дня Перемоги в Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая відбувся чудовий концертний захід за участі Народного артиста України Петра Матія та викладачів Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора. Ужгородська  публіка вкотре мала нагоду насолодитись прекрасними хвилинами музики.

   «Перлини вокальної лірики» - так символічно та з любов’ю окреслив музичний вечір - Петро Петрович. Плекаючи пісню наш вельмишановний маестро особливої уваги віддає її ліричному началу, де композитори поетичне слово завдяки прекрасній мові музики висловлюють ніжні почуття та переживання.

   Особливою сторінкою вокальної лірики є пісні присвячені великому дарунку – любові. Ніхто не знає, що це за диво – допоки не відчує сам. Як говорив у свій час Григорій Сковорода  – «Любов виникає з любові. Коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю». Тож пісні та романси, які звучали цього вечора у концертній програмі були сповнені щирістю вислову та глибиною почуттів. 

   Видатний спікав нашого багатого на таланти краю Петро Матій, знаний на теренах України та далеко за її межами. Маючи великий талант Петро Петрович у своїх численних виступах доносить до улюбленого слухача багатий спадок світової музичної класики та невичерпний фольклор України та зарубіжжя.

   Перша частина концерту була присвячена ліричному романсу композиторів, емоційно збентеженої доби романтизму, в яких передавався свій «рецепт» щастя. Вокальний голос доповнювався виразною партією фортепіано у виконанні викладача Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора Наталії Савченко. Ліричною вершиною першої частини вечора став романс Якова Цегляра на слова Василя Юхимовича «Чому я тебе полюбив?».

   У другій частині музичного вечора Петро Матій виступив у творчій співпраці з лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів - ансамблем народних інструментів «Гармонія», до складу якого входять викладачі Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора: Мирослави Шевченко, Михайла Бровді, Ольги Єнченко, Ярослава Бреславського, Світлани Стегней та Мирослави Марущинець. Художній керівник та аранжувальник творів – Анастасія Жужгова.

   Колектив музикантів знаний в нашому краї, їх концертні виступи захоплюють оригінальністю та особливою енергетикою. Тож у продовження концерту публіка мала нагоду почути чудові музичні дарунки сонячної Іспанії, Італії та звичайно українську пісню, багатство та краса якої вражає своєю багатогранністю.

   Музичний вечір «Перлини вокальної лірики» підійшов до завершення, щирі оплески публіки, вигуки «браво» стали найкращим дарунком.

   Велика вдячність Вам Петро Петрович, що даруєте нам солодку мить щастя.

  Голова циклової комісії «Теорія музики»

Наталія Стинич