СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ «ТЕОРІЯ МУЗИКИ» ПРОВЕЛИ КРУГЛИЙ СТІЛ

   У рамках відзначення міжнародного Дня науки силами циклової комісії «Теорія музики» було проведено круглий стіл на тему: «Опера у творчості російських композиторів другої половини ХІХ ст.». Ініціатором та модератором заходу виступила Т.І.Росул.

   Студентам-теоретикам третього курсу Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора було запропоновано до обговорення питання специфіки оперної естетики О.Бородіна, М.Римського-Корсакова, М.Мусоргського і П.Чайковського. У виступах піднімались важливі проблеми, що складають основу музикознавчого аналізу музичних творів: значення оперного жанру в спадщині композиторів, вибір літературних текстів та  драматургійних принципів їх втілення, засоби характеристики оперних героїв тощо.

   Цікава дискусія розгорнулась з приводу наступних питань:

-  стосунки правителя і народу в операх «Князь Ігор» О.Бородіна», «Снігуронька» М.Римського-Корсакова та «Борис Годунов» М.Мусоргського;

-   жіночий ідеал у оперній творчості М.Римського-Корсакова;

-   проблема інтерпретації історії в оперному мистецтві;

-   українська тема у творчості російських композиторів-романтиків.

   Доповідачі Євгенія Кромпотич та Станіслав Лучан виявили глибокі знання програмового матеріалу, самостійність, розвинене критичне мислення, творчий підхід до розв’язання навчальних і дослідницьких завдань.

   У ролі фахових експертів доповідей виступили провідні викладачі циклової комісії В.В.Мадяр-Новак, Л.М.Мокану, Н.І.Стинич і В.О.Тюпа-Павай і методист УжМК імені Д.Є.Задора М.В.Коваль. Особливу атмосферу значущості та піднесеності моменту допомогла створити ветеран відділу, засновник циклової комісії «Теорія музики» – І.В.Попова, яка дала студентам цінні поради щодо методики вивчення музичної літератури.

   Учасники заходу позитивно оцінили досягнення студентів-теоретиків третього курсу та наголосили на необхідності продовження таких інтерактивних форм навчання, адже вони відповідають вимогам часу та є основою успішного подальшого професійного становлення особистості.     

Росул Т.І.
викладач-методист
циклової комісії «Теорія музики»