Міжнародна науково-практична конференція «Проактивна толерантність як шлях до миру»

   14 вересня 2019 року в  УжНУ завершила роботу Міжнародна науково-практична конференція «Проактивна толерантність як шлях до миру». Науковий захід здійснювався у рамках проекту, який УжНУ втілює разом з Університетом Людвіга-Максиміліана в Мюнхені (Німеччина) та стосувався ідеї толерантності на кордонах Європи.

   Присутні на конференції розглядали питання  міждисциплінарних досліджень феномену толерантності, а також наукового  обґрунтування специфіки міжкультурних, міжетнічних діалогів та практик проектування простору толерантності в Україні.      

   В обговоренні науковці торкнулися і питань впровадження в освітню сферу, інноваційних проектів, спрямованих на формування політичної, етнічної, конфесійної толерантності та навичок успішної міжкультурної комунікації. Професор Арнд Кюперс (Німеччина) розповів про взаємопоєднання толерантності та культури в європейських країнах. Також він торкнувся проблеми толерантного ставлення до представників інших культур.  

   Про практичні навички, навчання толерантності, зокрема в закладах вищої освіти розповіла керівник Центру гендерної освіти УжНУ Маріанна Колодій: «Часто кажуть про толерантність, тому що це модно, але насправді вона є  вимогою часу і є чимало прикладних речей, зокрема в сфері освіти, які варто реалізовувати, в рамках нових освітніх програм».

   Під час конференції Мурга Оксана Василівна,  викладач КВНЗ «Ужгородський музичний коледж імені Д. Є. Задора» (циклова комісія  «Загальноосвітні, гуманітарні та соціально-економічні дисципліни») взяла участь у дискусії щодо можливості імплементації проактивної толерантності крізь призму  навчання та виховання.  Навчати толерантності краще в діалозі, тому набуті  знання  стануть корисними як у методичній, так і у виховній роботі коледжу.