Щодо проведення «Тижня протидії булінгу»

   Тема цькування щораз набуває все більшої гостроти і останнім часом є однією серед найактуальніших в українській освіті. За даними дослідників, 7 з 10 дітей в Україні стикалися з булінгом в тих чи інших проявах (були жертвою або свідком цього ганебного явища).

   На початку навчального року громадські організації, органи державної влади, активісти, освітяни та психологи об’єднались для того, щоб привернути увагу суспільства до проблеми булінгу і шляхів її вирішення. Саме тому з 16 до 20 вересня, на прохання Міністерства освіти і науки України, в рамках правопросвітницького проєкту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» проходить Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу під хештегом «Разом Проти Булінгу». 
   Так, 20 вересня 2019 року, на запрошення практичного психолога коледжу,  головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Владилав Товтин провів у нашому закладі просвітницький захід для студентів І-ІІ курсів. Разом із гостем студенти переглянули відеоролики, розібрали, що таке булінг, яка за нього передбачена відповідальність, чим відрізняється звичайний конфлікт від булінгу та як захистити себе та оточуючих від цькування.
   Дана зустріч є дуже корисною та цікавою для студентів. Учасники заходу запам’ятали 3 важливі кроки: STOP (зупиніть кривдника), TALK (скажіть агресору, що в разі неприпинення, ви будете змушені повідомити викладачам, батькам, поліції) та WALK (зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть), які дозволяють протидіяти булерам.
   Булити не круто – і ми раді, що долучилися до процесу формування твердої правової позиції наших студентів.

 

Кормош Н.І.,

завідувач відділення