ХІ Міжнародна наукова конференція: «Церковна монодія і релігійна культура візантійсько-слов’янського простору»

   З 8 по 10 жовтня 2019 року тривала ХІ Міжнародна наукова конференція: «Церковна монодія і релігійна культура візантійсько-слов’янського простору», за участі дослідників з України, Канади, Німеччини, Польщі, Литви та Росії.

   Триденна конференція вкотре була позначена високим рівнем та концептуальністю. Другий день заходу відбувся у стінах Мукачівського державного університету на кафедрі музикознавчого мистецтва, де окрім дослідницьких доповідей була презентована цінна серія видань «Київське християнство» (Видавництво УКУ). Серед доповідачів у конференції прийняла участь викладач циклової комісії «Теорія музики» Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора Наталія Стинич, яка репрезентувала вибрані розшифровані музичні тексти Літургії Іоана Златоустого, зафіксовані нею в селі Лазещина Рахівського району Закарпатської області. У своєму виступі провела аналіз та вказала на збереженні традиції церковного співу на Закарпатті у контексті еволюції від Простопћнія Бокшая-Малинича до сучасної практики. З цінними матеріалами цього дня ознайомили учасників заходу імениті дослідники Юрій Ясіновський, Крістіян Ганік, Борис Даниленко, Ігор Задорожний та Ольга Шуміліна. Їх наукові праці стали вагомим внеском у розкритті актуальних питань стосовно розвитку релігійної культури візантійсько-слов’янського простору.

   Досліджуючи писемні передання, аналізуючи життєпис та репрезентуючи церковні монодії ми отримуємо цінні відкриття та маємо можливість прослідкувати важливі етапи розвитку мистецтва в часі.

 

Голова циклової комісії «Теорія музики»

Наталія Стинич