Меню розділу

   

 

  

  

XXII міжнародний ромський фестиваль «Пап-джаз-фест-2019» конференція

   11-12 листопада 2019 року в Ужгороді проходив XXII міжнародний ромський фестиваль «Пап-джаз-фест-2019», який цього року включав проведення конференції на тему «Розвиток джазового мистецтва в Україні» та саме музичне дійство. Перша міжнародна конференція на тему «Розвиток джазового мистецтва на Україні» відбулась 11 листопада в малій актовій залі Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є Задора.

   В рамках конференції відбувся майстер-клас відомих музикантів України. На початку конференції всіх учасників та гостей привітала директор Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора, заслужений працівник культури України Стегней С.Н. В цій конференції та майстер-класі також взяли участь викладачі Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є. Задора: Томич Ференц Ференцович - голова циклової комісії «Оркестрові духові та ударні інструменти» Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є Задора, заслужений артист України та викладачі музичного коледжу, лауреати всеукраїнського конкурсу «Голос країни» Емерих та Томас Поповичі.

   Цікаву лекцію про історію виникнення та розвитку джазу в світі розповів слухачам, серед яких було багато студентської молоді, Петро В’ячеславович Полтарєв - український музикознавець, педагог, джазовий критик і оглядач, директор єдиної в Україні школи джазового та естрадного мистецтв, ведучий «Пап-джаз - Фесту» впродовж багатьох років його проведення. Організатор фестивалю – виконавчий директор товариства музичної культури циган Закарпаття «Лаутарі», голова оргкомітету фестивалю Віллі Пап, заслужений працівник культури України, колишній випускник Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є Задора, розповів слухацькій аудиторії про історію створення «Пап-джаз-фестивалю», про багатьох учасників впродовж існування міжнародного джазового фестивалю та про плани на майбутнє. Під кінець конференції відбувся традиційний «джем - сейшн» всіх бажаючих присутніх музикантів.