Меню розділу

   

 

  

  

ЦІКАВІ ТЕМИ ЗІ СВІТУ МУЗИКИ ПРЕДСТАВИЛИ У СВОЇХ ЛЕКЦІЯХ СТУДЕНТИ-ТЕОРЕТИКИ

   Навчальний семестр добігає кінця… Наразі «головною темою» студентських буднів є належна підготовка до сесії. Життя Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Є.Задора кипить різноманітними творчими звітами, концертами, контрольними заходами, підготовкою до новорічно-різдвяних свят. Активно долучаються до позааудиторних заходів і студенти спеціалізації «Теорія музики», як в якості ведучих концертних програм, так і в ролі  організаторів свята до дня св. Миколая. Днями випускники відділу прочитали перед студентською аудиторією лекції, що стосуються цікавих та маловідомих тем зі світу музики.

   Євгенія Кромпотич у лекції «Чую музику – бачу колір» розкрила слухачам «таємниці» феномена синестезії, зокрема, колірно-слухового її різновиду. Лекторка представила різні наукові теорії походження цього явища, спираючись на дослідження  психологів, філософів, мистецтвознавців. Також було окреслено історію розвитку синестезії з античних часів – до сьогодення.

   У центрі уваги доповідачки постала творчість найвидатніших митців, що володіли особливим даром «бачити музику» – М.Римського-Корсакова, О.Скрябіна, В.Кандинського, М.Чюрльоніса, Л.Дичко. Аби забезпечити краще осмислення почутої інформації, Є.Кромпотич продемонструвала молодшим колегам кольорові таблиці ладових систем композиторів, а також відеоматеріали із застосуванням візуальних кольорових ефектів.

   Станіслав Лучан обрав для лекції, на перший погляд, не надто складну тему – «Творчий портрет Ганса Ціммера». Однак, для аудиторії постать цього голлівудського кінокомпозитора виявилась «terra incognita». Лектору вдалося «зламати» стереотип, що прикладна музика є не такою цікавою і значимою, як самостійні музичні композиції. Разом з тим, спілкування з аудиторією показало, що, якщо хто-небудь і володіє інформацією про творців музики до кіно, то це, зазвичай, лише перелік премій та нагород за відомі кінохіти.

   С.Лучан, опрацювавши матеріали інтерв’ю Г.Ціммера і його соратників у брендових американських виданнях, зумів розкрити обставини формування особистості композитора та заглибитись у технологію й секрети творчого процесу. Збагаченню вражень від лекції сприяли відеофрагменти з авторського концерту Г.Ціммера і демонстрація музичних треків до фільмів.

   Отже, випускники-теоретики під керівництвом викладача-методиста Т.І.Росул успішно опанували навички лекторської діяльності, що стане вагомою частиною їх майбутньої професії. Відрадно, що студенти-першокурсники, які були присутні на лекціях, виявили неабиякий інтерес до подібних заходів та подали пропозиції щодо тематики наступних лекцій.

 

Т.І.Росул,

викладач циклової комісії

«Теорія музики»