Міжнародний день рідної мови в Ужгородському музичному коледжі імені Д.Є. Задора

   У межах святкування Дня рідної мови, що вже стало традицією для Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є. Задора, у день знаменної дати, 21 лютого 2020 року в його стінах відбулося свято материнської мови, протягом якого студенти могли творчо проявити себе, продемонструвати рівень особистісної компетентності в інтелектуально-патріотичній інтерактивній грі «Рідна мова – це музика й малювання душі людської» та подискутувати про культуру мовлення сучасного українця під час відповідної тематичної бесіди.

   Формат свята материнської мови дозволив не тільки провести діагностику споріднених компетенцій, а й розкрити творчий потенціал студентів, їх активну позицію.

   Літературно-мовознавча морока – захід, який довів свою ефективність не тільки у сфері виявлення мовної, мовленнєвої, літературної та комунікативної компетенції студентів, а й у справі їх зацікавлення та мобілізації етнокультурних знань. Тому інтерес, а подекуди й азарт, який виявляли учасники як у ході вирішення різноманітних завдань, так і під час визначення результатів змагань, були цілком очікуваними.

   Цікавими  відкриттями стали і результати тематичної бесіди про культуру мовлення сучасного українця, протягом якої студенти дискутували про відмінності сучасного світу та необхідність постійного удосконалення особистісної культури, однак погодились на думці про обов’язковість високого рівня культури для сучасного кваліфікованого фахівця.