Меню розділу

   

 

  

  

«ІЗ СТА ДОРІГ – ОДНА МОЯ» - ПРОФОРІЄНТАЦІЙНЕ ЗАНЯТТЯ З ВИПУСКНИКАМИ КОЛЕДЖУ

   Відомий американський психолог А. Гезел стверджує, що одним із найважливіших періодів у житті людини є юнацький вік.  Соціальна ситуація розвитку в юнацькому віці визначається як поріг між дитинством та дорослим життям.

   Центральним новоутворенням юнацтва – є професійне та особистісне самовизначення, яке у західній психології називають ідентичністю. В цей непростий період студенти повинні знайти своє місце в суспільстві, зайняти внутрішню позицію дорослої людини, зрозуміти себе і свої можливості та обрати професію. Це відповідальне та серйозне рішення. Вона вимагає від кожного  осмисленості. На правильність цього рішення буде впливати: наскільки активно студенти шукають інформацію про цікавий для  них вид діяльності, чи вміють вони зважити всі "за" і "проти", планувати, будувати життєвий прогноз, чи навчилися передбачати можливі наслідки своїх рішень.

   Впродовж заняття ми ознайомились з такими поняттями як: задатки, загальні та спеціальні здібності, схильності, можливості, риси характеру, особливості темпераменту.

   Тепер ми знаємо, що вибір професії - важливий крок у житті кожної людини, тому робити його потрібно усвідомлено, враховуючи свої особливості. Ми знаємо, що завжди можемо порадитися з батьками, друзями, та вчителями, але, приймати кінцеве рішення потрібно самостійно. При виборі допоможе збирання якомога більшої кількості інформації про різні види діяльності,  дослідження чи є на ринку праці попит на ту чи іншу професію та пошук можливості поспілкуватися з представниками обраної галузі. Не забувайте, якщо ви невдало обрали професію, то її можна змінити у будь-якому віці. Для цього потрібно мати лише бажання.

Практичний психолог,

Папп Еніка Йосипівна