Як подолати стрес під час пандемії COVID-19 та як боротися з наслідками карантину?

   На сьогоднішній день в Україні більше 460 000 осіб захворіло на коронавірусну хворобу  COVID-19. Серед них знайомі та можливо і близькі вам люди. Все більше міст України потрапляють до червоної зони карантинних обмежень. Не обійшли стороною дані обмеження і нас.

   Переживши першу хвилю захворюваності та карантину ми не хочемо повертатись до тих умов, адже карантин – це не тільки запобігання розповсюдженню інфекції, а ще й відсутність «живого» спілкування з рідними та друзями, нудьга, відчуття самотності, зниження рухової активності, безсоння, та інше.

   Всі ми хочемо, щоб пандемія закінчилась чим скоріше. І єдине, що ми можемо зробити – це усвідомити власну відповідальність і дотримуватись правил карантину. А щоб не відчуватися себе в’язнем у своєму будинку, рекомендуємо дотримуватись декількох простих порад:

1. Не сприймайте карантин, як примусове обмеження власної свободи і не замикайтеся на самоті. Продовжуйте спілкуватися з близькими та друзями за допомогою онлайн ресурсів.

2. Намагайтеся дотримуватися розкладу дня: прокидайтесь та засинайте в один і той самий час. А також, складіть план на день та на тиждень, це допоможе не витрачати марно продуктивні для роботи та навчання години та дозволить вам підтримувати свою успішність на необхідному рівні.

3. Дотримуйтесь режиму харчування та виконуйте фізичні вправи. Вживайте достатню кількість овочів та фруктів, зелені, водночас обмежуйте вживання солодощів, жирних та смажених продуктів, пийте достатню кількість води.

4. Припиніть постійно читати новини і гортати стрічки соціальних мереж. Потрібно розуміти різницю між достатньою поінформованістю і судомним поглинанням інформації, якою зараз перенасичені всі джерела. Особливо важливо це врахувати в кризовий період, коли неправдива, але доступна інформація є засобом маніпуляції свідомістю. Кожна новина підсилює тривожність, кожна думка вибиває з колії. Намагайтеся ретельніше обирати джерела, з яких ви будете дізнаватися новини, й критично оцінювати будь-яку вхідну інформацію. Вся актуальна і необхідна для вас інформація буде розміщена на сайті коледжу та у ваших групах у Viber. Це допоможе вам бути, спокійнішими, зосередженішими на навчанні й краще фокусуватися на головному.

5. Займіться саморозвитком. Чи не саме зараз найкращий час для власного розвитку? У вас з’явилось достатньо часу, щоб зробити те, що давно планували: прочитати нову цікаву книгу, почати вивчати іноземну мову та/або почати займатися спортом, вивчити нову композицію чи музичний прийом, написати власну музику, намалювати картину, тощо. Перед вами всі можливості світу. Головне захотіти!

   При постійному відчутті тривоги, нападах туги та паніки зверніться за психологічною підтримкою. Уважно слідкуйте за своїм здоров’ям та при перших ознаках захворювання телефонуйте своєму лікарю.

   Будьте здорові!

Практичний психолог

Еніка Папп