Успішний студент: який він?

   Цілісіньке життя люди вчаться чомусь новому, навіть не помічаючи цього, адже кожна подія в нашому житті вчить нас, дає нам можливість здобути певні навички.

   Часто, коли ми говоримо про студента, який вміє вчитися, то виникає образ людини, що читає товстезні книжки чи пише величезні конспекти. Це геть неправильні стереотипи,  бо уміння вчитися — це не просто вміння читати або багато писати.  Уміння вчитися — це вміння розвивати свої здібності, уміння шукати способи дії в нових ситуаціях та не відволікатися на зайві речі, бо так ви не почнете вчитися, а тільки витратите багато часу.

   Для успішного навчання в коледжі важливо, щоб студент не просто вмів учитися самостійно (дехто і цього не може, бо в школі навчався лише завдяки безпосередньому керівництву вчителя), а спрямовував свою пізнавальну активність на життєве самовизначення і професійне самоствердження. Потрібно мати певний рівень загального інтелектуального розвитку (спостережливість і уважність, фантазія і мнемічні здібності, сформовані операції мислення), ерудованість, широкі пізнавальні інтереси тощо. Всі ці якості можна розвинути при бажанні, а дещо можна компенсувати позитивною мотивацією навчально-професійної діяльності, працездатністю і посидючістю.

Основні правила успішного навчання студента:

  1. 1. Наполегливість: визначте свою мету і твердо йдіть до неї.
  2. 2. Анти-ледачість: більшість молодих людей приїжджаючи у місто забувають чого приїхали, радіють довгоочікуваній свободі, і починають лінуватися. Головне правило боротьби з лінню – “Ніколи не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні”!
  3. 3. Уважність: Ви повинні добре ладити з одногрупниками, уважно вивчати своїх викладачів, знайомитись зі студентами старших курсів. Усі вони знають важливу і необхідну для Вас інформацію! Тут доречна фраза: “Хто володіє інформацією – той володіє світом”.
  4. 4. Допитливість: цікавтесь предметом, задавайте питання на уроках, питайте про додаткову літературу, отримуєте “плюсики”. Усім викладачам приємно, коли студент цікавиться його предметом. Швидше за все, викладач відзначить Вас та заохотить.
  5. 5. Самостійність: У школі за Вами бігав класний керівник, умовляв вчитися, просив вчителів, для того щоб вони поставили Вам хорошу оцінку. В коледжі такого немає. Хочете вчитися – вчіться, хочете дізнаватися додаткову інформацію – ідіть і шукайте. Вам доведеться навчитися самому організовувати свій час. Розподіляти сили і вчитися розставляти пріоритети.
  6. 6. Стресостійкість: Коледж – це перевірка на міцність. Якщо Ви хочете чогось навчитись не реагуйте гостро на проблеми, що виникають, і будьте завжди на позитиві!

   Напишіть на листочку список завдань, які потрібно виконати і розділіть їх по важливості і терміновості. Дійте! Вчіть те, що вам цікаво і буде корисним, не потрібно забивати голову зайвим сміттям! Вмійте виділяти найголовніше, навчіться викручуватись з ситуації і користуватися здобутими знаннями. Отриману інформацію обговорюйте у колі друзів, діліться новими думками з іншими, лише тоді ваше навчання стане, справді, цікавим

  Навчання в коледжі дає можливість поглиблювати свої знання, безперервно вчитись та інтелектуально вдосконалюватись. Розвивайте і вдосконалюйте своє вміння вчитися, адже студентське життя така чудова пора у нашому житті і не варто витрачати її дарма.

 

Практичний психолог

Папп Е. Й.