Бетховену – 250 років!!!

   Сьогодні, 17 грудня 2020 року, увесь Світ відзначає  – 250-ту річницю з дня народження видатного німецького композитора Людвіга ван Бетховена.  Велич Майстра увіковічена в геніальних шедеврах, в яких композитор відкриває найсильніші емоції. Ідейність, героїзм, народність, етична досконалість та незламний оптимізм, у серці кожного знайде відлуння.

   У день народження композитора, Ужгородський музичний фаховий коледж імені Д.Є.Задора долучається до святкування. Ми з повагою згадуємо Людину, життя якої нерозривно пов’язане з рядом сміливих подій цілої Європи на зламі XVIII-XIX століть. Однозначно «безсмерті» творіння Бетховена в повній мірі відкривають людству всю глибину монументального філософського світобачення Маестро.

   Геніальний німецький композитор, найвеличніший симфоніст Західної Європи, «справжній гігант музики» - так про нього висловлюються критики. Відвертість, полеміка, поєднана з бунтарським висловом, назавжди залишиться у свідомості кожного, хто хоча б одного разу почув творіння Бетховена. Його музика була і буде джерелом натхнення для багатьох поколінь. Від дитячої пісні «Бабак», де тихо кличе голос: Я тут, почуйте мене! - до вселюдської, об’єднуючої мільйони – «Оди до радості», 9 симфонії. Мир – понад усе!!! 

   Музика Бетховена є однією з найбільш знаних. Відомі 3, 5, 9-та симфонії, увертюра «Егмонт» постійно звучать зі сцени по цілому світу. Вона надихає на звершення, додаючи сили та оптимізму.

   Студентство музичного коледжу має за честь виконувати твори композитора. У репертуарі колективів та солістів: частини симфоній, увертюри, квартети, сонати, вокальні твори посідають значиме місце.  Студенти-теоретики постійно виявляють фаховий інтерес до творчого спадку  Митця. Досліджуючи Бетховена - пізнають сучасника з вольовим висловом та багатогранністю музичної думки.

   Бурхливі, насичені подіями сторінки життя композитора дійшли до нас у листах та спогадах. Перечитуючи - бачимо історію поглядом Великого Маестро, а в «безсмертних» творіннях - чуємо голос Його нескореної волі.

   В день відзначення 250-ї річниці від дня народження Людвіга ван Бетховена, Вашій увазі перша частина Сонати для фортепіано До-мажор ор.2 №3, написана в 1796 році, присвячена Йозефу Гайдну. Виконує лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Олександр Лучков, студент ІІ курсу, клас викладача заслуженого працівника культури України Маріанни Сокач. А також перша частина Сонати для фортепіано мі-мінор ор.90 №27 написана в 1814 році, опублікована 1815 року з присвяченням князю Моріцу Ліхновському. Виконує лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Анастасія Адам, студентка IV курсу, клас викладача заслуженого працівника культури України Тетяни Теличко.

         Прослухати можна за посиланням тут.

 

Голова циклової комісії «Теорія музики»

Наталія Стинич