Моцарту – 265 років!!!

27 січня 2021 року відзначаємо знакову подію у світовій культурі – 265-ту річницю від дня народження великого австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта. З іменем Митця пов'язаний розквіт класичного європейського музичного мистецтва, він увірвався у вир музичних подій своїм відвертим висловом, етичною досконалістю, гострим розумом, духовними ідеалами.

Мистецьке життя Європи у 2021 році буде насичене фестивалями, концертами, виставами, заходами, в концертних програмах яких звучатимуть відомі твори видатного Маестро – Моцарта! Австрія стане культурним центром, де лунатимуть безсмертні творіння видатного Митця.

Вольфганг Амадей Моцарт прожив насичене яскравими подіями життя. Ім’я композитора завжди викликало великий інтерес. Суперечливість натури, феноменальність породжували заздрість і неймовірне захоплення.

Його багатий творчий спадок дає можливість нам бути дотичними культурним ідеям та духовним цінностям розвитку мистецтва у часі. Доробок Маестро налічує понад 600 творів: симфонії, опери, інструментальні концерти, камерно-інструментальні, вокальні та духовні твори, значна частина яких стала символом епохи. Шедеврами Моцарта захоплюється світ вже протягом декількох століть. Його видатні творіння: опери «Весілля Фігаро», «Дон Жуан» та «Чарівна флейта», знаменита 40-ва симфонія, духовний заповіт «Реквієм» вражають глибиною емоційного навантаження та жагою до життя.

У день народження Вольфганга Амадея Моцарта Ужгородський музичний фаховий коледж імені Д.Є.Задора долучається до відзначення знакової події. Сподіваємося, що незабаром величчю музичного доробку геніального композитора ми зможемо сповна насолодитись в рамках концертних заходів рідного закладу, який в цьому році відзначає 75-ту річницю з дня заснування.   

 Голова циклової комісії «Теорія музики»

Наталія Стинич