Як включитися в навчальний процес після канікул?

Багатьом зимові канікули аж ніяк не допомагають працювати краще. Після відпочинку завжди важко адаптуватися до  режиму та включитися в навчальний процес. Але є деякі секрети як увійти в течію роботи та навчання після тривалого відпочинку:

1.Починайте з “лайтової” версії

Перші дні після відпочинку варто проводити в полегшеному графіку та з помірних навантажень. Це допоможе плавно увійти в навчальне русло й адаптуватися до звичного графіку.

2.Вигадуйте нові й цікаві завдання, спілкуйтеся

Крім помірних навантажень адаптуватися до навчального режиму допоможуть нові, креативні завдання, що зацікавлять вас й втягнуть в роботу. Спілкуйтеся з одногрупниками, дізнайтеся свіжі новини та мотивуйте один одного до спільної праці.

3.Чергуйте нудні завдання

Щоб не потрапити під лавину рутини, намагайтеся розбивати завдання на кілька відрізків. Розбавте буденність чимось цікавим або перейдіть до іншого за типом завдання.

4.Розбивайте навчальний день на частини

Якщо ви будете сидіти за навчанням вісім годин, то швидко втомитесь та не зможете фокусувати увагу на справі. Регулярні перерви покращать креативність, а якщо ви будете їх пропускати, то можете зіткнутися з такими наслідками, як стрес, перевтома і творча криза.

Одне наукове дослідження показало, що регулярні короткі перерви покращують концентрацію на 16%. Інше дослідження демонструє, що довгі періоди продуктивної роботи, що мають 15-хвилинні перерви збігаються із природними циклами людини. Тож важливо своєму мозку давати перерву після довготривалої роботи.

Обов’язково розділяйте роботу й особистий час (відпочинок), займайтеся тим до чого лежить душа та слідуйте вище наведеним рекомендаціям і ви не будете втрачати інтерес до навчання та легко повернете продуктивність після свят.

Практичний психолог

Папп Е. Й.