22 січня - День Соборності України

22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві був проголошений Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Ідея соборності українських земель набула державного статусу. Сьогодні, 22 січня 2022 року на площі Народній в Ужгороді зібралося багато краян з розгорнутим 100-метровим прапором з нагоди відзначення Дня Соборності України, а також 76-ї річниці утворення Закарпатської області у складі України.

Традиційно розпочалися урочистості з покладання квітів до пам’ятника Тараса Шевченка, участь в яких взяли керівники області та міста, очільники правоохоронних та контролюючих органів, представники громадських організацій, священнослужителі та містяни.

Заслужений академічний Закарпатський народний хор виконав державний гімн України та «Реве та стогне Дніпр широкий», на слова Т.Г.Шевченка. Далі учасники колони, під музичний супровід духового оркестру Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д.Є.Задора (керівник оркестру - заслужений артист України Томич Ф.Ф) вирушили до пам’ятника Президенту Карпатської України Августину Волошину, де також під виконання духового оркестру музичного коледжу піднесли корзини квітів та вшанували Героя Укрaїни. Після завершення покладання квітів під маршові мелодії духового оркестру «Урочиста хода» вирушила до пішохідного мосту, який об’єднує береги Ужa, в знaк соборності тa єдності Сходу тa Зaходу Укрaїни. А духовий оркестр музичного коледжу виконав всім відомий марш «О,Україно!». Патріотична акція закарпатців уже кілька років поспіль символізує консолідацію країни і наші спільні прагнення до миру, перемоги і благополуччя нинішнього й прийдешніх поколінь у незалежній суверенній Україні.