РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо дій викладачів, працівників та здобувачів освіти за сигналом оповіщення «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

         З метою привернення уваги до населення доводиться сигнал оповіщення "УВАГА ВСІМ!" шляхом включення електричних сирен по місту.

         У хвилини небезпеки кожному громадянину необхідно мобілізувати себе, проявити мужність, самовладання та діяти максимально швидко.

          Почувши сигнал "ПОВІТРЯНА ТРИВОГА", необхідно:

а) у разі загрози життю та здоров'ю необхідно попередньо потурбуватися про наявність:

- найпростіших засобів індивідуального захисту (респіратор, ватно-марлева пов’язка, протипилова тканинна маска тощо);

- найпростіших засобів медичної допомоги (бинт, йод, джгут, перекис водню, нашатирний спирт, знеболювальні засоби тощо), які є в медичних аптечках у чергового сторожа,  прийомній директора навчального закладу, кабінеті зав.відділенням, майстерні та в інших місцях.

 

б) перебуваючи в будівлях музичного закладу освіти:

-терміново покинути аудиторії (кабінети); виключити електроприлади (в т.ч. комп’ютери), виключити освітлення, закрити вікна, закрити кабінети на ключ;

- виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій, діяти за вказівками керівництва музичного коледжу;

- швидко, без паніки зайняти місце в коридорі першого поверху між класами №№ 1,2,3,4 ;

- за необхідності отримати через систему оповіщення або усно додаткові вказівки від адміністрації навчального закладу (директора, заступника директора, зав.господарством, інженера з ОП) та діяти у відповідності з ними, перебуваючи там до відбою повітряної тривоги.

в)перебуваючи вдома:

- ввімкнути приймач радіотрансляційної мережі, телевізор, радіоприймач і уважно прослухати інформацію, яка поступила;

- при можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;

- закрити вікна, вимкнути усі електричні прибори та нагрівальні прилади, перекрити квартирний газовий вентиль, вимкнути світло;

- швидко одягнутися та одягти дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по-батькові, адреса, вік, номер домашнього або мобільного телефонубатьків;

- взяти індивідуальні засоби захисту, завчасно підготовлений запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди.

  У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.

  Ні в якому разі не можна після сигналу "ПОВІТРЯНА ТРИВОГА" залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі;

- зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта): не палити, не смітити, голосно не розмовляти, дотримуватися спокою і порядку, обов'язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам;

- уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами оповіщення.

УВАГА!

  До ускладнення обстановки необхідно з’ясувати в ОСББ або органу місцевого самоврядування (міської,селищної, сільської ради):

- прогнозовані надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру і порядок дій населення при їх виникненні;

- маршрути евакуації (якщо вона передбачається) у безпечний район;

- місця розташування найближчих захисних споруд, у яких можна укритися (в т.ч. по шляху пересування від місця проживання до навчального закладу і навпаки), перелік яких розміщений на дошках оголошення в будівлях навчального закладу.

Заступник начальника штабу ЦЗ навчального закладу 

Інженер з охорони праці 

В.І.Машика