Меню розділу

21 листопада - День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. 


Свято встановлено указом президента України № 872/2014 від 13 листопада 2014 року. Так, відповідно до указу, його започаткували “з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору”.

У цей день ми вшановуємо подвиг учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, які мають визначне значення для реалізації європейського шляху розвитку України.

Події двох майданів в Україні стали підтвердженням того, що українці є сильною, суверенною і незалежною  нацією. Ми відродилися як сучасна європейська нація, нація гордих, вільних і відповідальних громадян, здатних відстояти свою свободу, державність і людську гідність.

Низько вклоняємось героям Небесної сотні, адже їх подвиг є неоціненним для України. Пам’ять про героїв житиме вічно!

Виставку можна переглянути тут.

Слава Україні!

Героям Слава!