Меню розділу

День музики

жовтня Міжнароднuй день музики

   Без музики життя було б помилкою

Фрідріх Ніцше

Усвіті існує безліч професій і кожна з них має власне свято. Для музикантів цей день (за рішенням комісії ЮНЕСКО) припадає на 1 жовтня. Проте, світ музики пов' язаний не тільки з музикантами-професіоналами, а й з представниками різних професій, для яких музика є хобі, розвагою чи захопленням. То чому ж не присвятити один день в pоці для духовного збагачення та насолоди?

Історія цього свята сягає 1975 року, а одним із ініціаторів був видатний російський композитор Дмитро Шостакович.

Причин для реалізації такого задуму було чимало. По-перше, у світі не існує жодної країни, де б не звучала музика. По-друге, організація ЮНЕСКО прагнула втілити свій задум поширення культурних зв'язків між народами, адже музика - це інтернацюнальна мова, яка об'єднує усе людство, байдуже хто ти ­українець, француз, англієць. Кожен може спробувати осягнути зміст і сутність музики, відчути її неосяжну палітру барв і відтінків, багатогранність настроїв і емоцій.

Кожна країна має свої традиції щодо святкування дня музики, причому дата проведення може варіюється, наприклад, у Франції - це 21 червня. Свято відбувається просто неба. Жанровий і стильовий діапазон музики необмежений, включає і джаз, і поп, і класику, адже розрахований на різноманітні музичні смаки публіки. В цей день музику

можна почути будь-де, починаючи з концертних зал і закінчуючи ярмарками, вокзалами, торговими центрами. Масштаби свята охоплюють всю територію країни включаючи і провідні столиці і провінційні містечка.

Традицію відзначати День музики влітку від французів перейняли й інші країни. Тепер щороку відбуваються грандіозні літні фести в усіх куточках світу.

В Україні 1 жовтня проводяться найрізноманітніші музичні заходи: концерти симфонічних оркестрів, музичні фестивалі,

  різноманпні виставки музичних інструментів, творчі вечори та зустрічі з відомими  композиторами, музикантами, музикознавцями.

В нашому містечку над Ужем 1 жовтня о 18.30 в залі Закарпатської обласної філармонії відбудеться концерт естрадно-духового оркестру під керівництвом заслуженого артиста України Співака С. Г.

Не залишається осторонь і Ужгородське державне музичне училище імені Д. є. Задора, 2 жовтня у великій залі училища відбудеться святковий концерт, який дасть змогу слухачам поринути у світ музичних образів різних епох, стилів, жанрів.

Отож, запрошуємо вас на свято Музики, адже справжню музику неможливо описати словами, її потрібно відчути серцем!

 

Віра Тимочко