Меню розділу

Концерт віртуозної четвірки

Концерт віртуозної четвірки

Потужним імпульсом мотивації в навчанні та вдосконаленні виконавських навичок студентів музичного училища є творчі зустрічі із «старшими колегами по цеху» - студентами музичних академій. В рамках таких проектів проводяться майстер-класи, концерти, лекції, що надихають, сприяють творчому зростанню студентів. 24-го листопада у великій залі Закарпатської обласної філармонії відбувся концерт фортепіанної музики з участю студентів професора Київської національної музичної академії ім. П.І.Чайковського, заслуженого артиста України Козлова Валерія Олеговича. Репертуар виконавців включав яскраві твори віртуозного та кантиленного плану, які були виконані на високопрофесійному рівні.

Концертну програму розпочала Ірина Бурган Фантазією Ф. Шуберта "Блукач". Піаністка вміло вибудувала драматургію твору, проявила майстерне володіння інструментом, музикальність та артистизм.

Наступний виконавець - Ярослав Бих - ще раз нагадав нам відому сентенцію А. Рубінштейна: "Шопен - душа фортепіано". У Баладі №4 фа-мінор Ф.Шопена відчувалися елегійна мрійливість, вибуховий драматизм та широка темброва палітра фортепіано. Варто відзначити віртуозне володіння інструментом, продемонсроване Я.Бихом у  Трансцендентному етюді №12 сі-бемоль мінор "Заметіль" Ф. Ліста.

У виконанні Юлії Самоєнко прозвучала епіко-драматична 6-а соната С. Прокоф'єва. Гра піаністки віддзеркалювала глибоку обізнаність з сучасною музичною культурою, особливу манеру звуковидобування і сценічну витримку.

Вражаючим був виступ Анатолія Костюченка, який вирізнявся бездоганною технічною досконалістю та яскравим темпераментом. Він подав цікаву інтерпретацію Мазурок Ф. Шопена з ор. 6. Прекрасне відчуття стилю створило неповторну гармонію шопенівського світу. Крім того, у виконавця є своя "родзинка", що притягує увагу слухачів і не дозволяє ні на мить відволікатися від прекрасних музичних мелодій.

Дуже гаряче сприйняла публіка фантазію "Ісламей" М. Балакірєва ув інтерпретації А. Костюченка. Даний твір вимагає значного виконавського досвіду, сценічної витримки, музичної зрілості та, звісно, неабиякої виконавської техніки. Довго лунали гучні оплески залу. І на біс юний віртуоз блискуче зіграв "Кампанеллу" Ф. Ліста.

Отже, концерт був дуже ефектним та особливо корисним для студентів Ужгородського музичного училища імені Д.Є.Задора. Ми змогли почерпнути  натхнення і отримати нові враження, які надзвичайно потрібні у сірих буднях студентського життя. Велике спасибі Козлову В. О. та його студентам за незабутній вечір. Сподіваємось на подальшу співпрацю. А молодим артистам зичимо досягнення нових творчих вершин!

                                             Зелік Генріетта