Меню розділу

Г.Ф.Гендель — великий і неповторний

Г.Ф.Гендель — великий і неповторний

2015 рік багатий на ювілеї визначних музикантів. Зокрема, музична спільнота відзначала 330-річчя від дня народження Й.С.Баха, Д.Скарлатті та Г.Ф.Генделя. На жаль,  більшість поціновувачів музичного мистецтва добре знайома лише з творчістю геніального поліфоніста Й.С.Баха. Проте, не менш талановитим був його співвітчизник – композитор, органіст, диригент – Г.Ф.Гендель. З метою гідного відзначення ювілею видатного музиканта, що завершив епоху барокової музики – Г.Ф.Генделя, в Ужгородському державному музичному училищі імені Д.Є.Задора відбувся концерт студентів спеціалізації «Оркестрові струнні інструменти».

Більшу частину творчої спадщини митця складають опери і ораторії. Однак, композитор є автором численних інструментальних опусів: концертів, сюїт, сонат. Особливістю даного святкового концерту стало те, що він представляв публіці скрипкові сонати № 2, 3 і4 Г.Ф.Генделя та сонату «Покинута Дідона» ор.1 №10 Дж.Тартіні.  

Переважна більшість учасників концерту – студенти-першокурсники, що опановують гру на скрипці: Жанна Скворцова,  Габор Ковач і Ванесса Сойко (кл. викл. Шіпош Н. А.), Христина Райчинець (кл. викл. Томич М.В.),  Олександра Свида і Діана Малашина (кл. викл. Лешко О.М.). Публіка також щиро вітала другокурсницю Марію Харченко (кл. викл. Шіпош Н.А.), студента 3 курсу Івана Кіса (кл. викл. Лозової Л. Ф.) і ансамбль скрипалів (кер. Шіпош Н.А.).

Варто відзначити, що хоча більшість артистів не має значного концертного досвіду, усі вони гарно впоралися із хвилюванням, вміло вибудовували драматургію твору, проявили добре володіння інструментом, музикальність та артистизм.

Кульмінацією концертної програми став виступ ансамблю скрипалів, який виконав славнозвісну Пасакалію з Сюїти g-moll, що урочисто й піднесено завершила концерт.

Вміло доповнював виступи скрипалів ведучий Михайло Чедрик – випускник спеціалізації «Теорія музики», який лаконічно і влучно охарактеризував постать Г.Ф.Генделя в контексті епохи бароко і визначив риси стилю митця. 

Отже, концерт був добре продуманий і підготовлений. Він засвідчив високий творчий потенціал студентів і викладачів Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора та вірність традиціям високої академічної музики.

Висловлюємо щиру подяку усім організаторам і учасникам концерту, особливо  концертмейстерам М.Ю.Лоскоріх, Н.С.Кузьмі, Н.В.Савченко, О.В.Сігеті,  Т.О.Тіщенко і К.Король  та бажаємо усім нових творих звершень і цікавих музичних проектів!

 Лебедєв Вікторія