Меню розділу

Виставки

Листопад 2020 року

«Україна і Європа – крок у майбутнє!»

2020-й – Рік Європи в Україні

 Президент нашої держави оголосив 2020-й  Роком Європи в Україні.

 

 Поєднаймось, братове мої,
 Синім небом і жовтим колоссям,
 В європейській Вкраїні усім
Щоб віднині нам добре жилося 

   Уроки  «Європа починається з тебе» щорічно проводяться в стінах Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д.Є. Задора. Їх мета – розповісти про те, як впровадження європейських цінностей та стандартів впливає на якість життя України. Вони складаються з проведення різних квестів, інтелектуальних ігор, години спілкування, книжкових виставок тощо. Цьогоріч вони також  проходять  і в  режимі онлайн: - це і година-спілкування, презентація, діалог, інше. Уроки дають змогу ознайомити з основними напрямами діяльності Європейського Союзу, цінностями країнів-членів ЄС, сприянні популяризації загального європейського  культурного надбання, розумінню важливості входження України в європейське суспільство, вихованню почуття відповідальності,  гідності, патріотизму та любові до історії, традицій, звичаїв українського народу.

   У бібліотеці коледжу діє постійно-оновлююча  виставка «Україна і Європа – крок у майбутнє». Запрошуємо до перегляду.

«Виставка до Дня української писемності  та мови» (9 листопада)

Віртуальна виставка до Дня української писемності  та мови

(переглянути)

День української писемності та мови: Що варто знати про рідне слово

День української мови та писемності: цитати, факти та міфи про українську мову


«Виставка до Дня  працівників культури» (9 листопада)


Віртуальна виставка до Дня  працівників культури

(переглянути)


«Виставка до Дня пам'яті жертв Голодомора» (28 листопада) 

 

Віртуальна виставка до Дня пам'яті жертв Голодомора 

(переглянути)

Історична правда з Щоденника Нестора Микитовича Білоуса

Архівні свідчення очевидців

Йоганн Штраус (1825-1899)

До 195-річчя композитора, скрипаля, диригента, видатного майстра віденського вальсу і віденської оперети.

   «Король вальсу».  Так його називали за створення класичного віденського вальсу, багатство мелодій та витонченість  оркестровки.  Батько також видатний композитор, Йоганн  Штраус-старший не хотів, щоб його первісток йшов  по його стопам, тому  Йоганну довелось вчитися грати на скрипці тайкома при підтримці матері. Свій перший вальс майбутній композитор написав у шестирічному віці. Всього ним було створено близько  168 вальсів.

    Найбільш відомі з них – «Казки Віденського лісу», «На чудовому блакитному Дунаї» та «Весняні голоси».                      

   Крім цього, Й. Штраус створив 15 оперет: «Летюча миша»,  «Циганський барон», «Ніч у Венеції» та інші., 117 польок, 73   кадрилі,  43 марша,  31 мазурку, комічну оперу «Лицар  Пасман» і балет «Попелюшка».

 

 

 Козацькому роду — нема переводу

(До дня козацтва та захисника України )

До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в Україні 14 жовтня, у бібліотеці коледжу  оформлена книжково-ілюстративна виставка «Козацькому роду – нема переводу».

Також цього дня  православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою.

   Вітаємо всіх  українців з Днем захисника України, українського козацтва, святом Покрови Пресвятої Богородиці!

  Дякуємо українським захисникам за вірну службу і відданість у захисті України та її громадян у справі миру та спокою!

Історія свята

 З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Окрім того, на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, що обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі. Тому символічно, що це свято, встановлене Указом Президента, припадає саме на цю дату.

Історики вважають, що українське козацтво утворилося  в 1480-х роках, але тільки в середині XVI століття його кількість зросла настільки, що козацьке військо почало впливати  на перебіг політичних  подій в Україні і Європі. Європейські монархи наймали козаків для участі у військових операціях. З напіввійськового промислу козацтво перетворювалося на окремий стан тогочасного українського суспільства. Створювалася  військова організація, адміністративний устрій, закони і звичаї. У XVI столітті у українського козацтва з’явився свій центр – Запорозька Січ, що була столицею значною мірою незалежної військової республіки. У XVII столітті козацтво запорозьке, реєстрове вже утворило провідну верству українського народу і склало основу української держави, що постала 1648 року з початком Визвольної війни під проводом гетьмана України Богдана Хмельницького. Козацький адміністративно-військовий устрій був поширений на значну частину України. 3 козацької старшини утворилася нова українська аристократія. Новий устрій проіснував на українських землях до кінця XVIII століття, а військові козацькі формування - до першої половини XIX століття.

14 жовтня 2014 року Президент України  з метою вшанування традицій та на підтримку ініціативи громадськості скасував відзначення Дня захисника Вітчизни і встановив свято День захисника України, яке відзначатиметься щорічно 14 жовтня.

В Україні зареєстровано близько десятка всеукраїнських громадських організацій українського козацтва та більш ніж п'ятсот обласних, районних, міських і сільських козацьких утворень. Серед них: «Українське козацтво» (1991), «Спілка козацьких організацій України» (1999), «Козацтво України» (2001), «Об'єднане козацтво України» (2003) та ін. У своїх лавах вони нараховують майже 200 тисяч осіб.


1 ЖОВТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗИКИ

Вперше Міжнародний день музики провели

1-го жовтня 1975-го року.

Засновником цього прекрасного Дня виступила Міжнародна музична рада (IMC) при всесвітній і поважній організації ЮНЕСКО. На 15-й Генеральній асамблеї IMC, проведеної в 1973-му році в Швейцарії, місто Лозанна, було прийнято відповідне рішення. Серед ініціаторів Міжнародного дня музики були присутні багато музикантів і композиторів, наприклад, Дмитро Дмитрович Шостакович, діячі міжнародних музичних організацій і товариств. Сер Ієгуді Менухін, голова IMC і його заступник Борис Ярустовський, звертаючись з листом до членів Міжнародної музичної ради 30-го листопада 1974-го року і окреслюючи цілі цього Дня для міжнародного співтовариства, підкреслювали важливість реалізації властивих ЮНЕСКО і всій світовій спільноті ідеалів миру і дружби між усіма народами, обмін досвідом та розвиток культур, взаємне поважне ставлення до різноманітних естетичних цінностей один одного, а також активне поширення музичного мистецтва для всіх верств суспільства в цілому.

Цього дня по всьому світу линуть привітання. З великою повагою і шаною щиро вітаємо всіх музикантів, композиторів,  співаків, диригентів, студентів,  викладачів, усіх, хто просто любить музику з цим чудовим святом! Бажаємо вам натхнення, творчих успіхів та досягнень.

 Віри вам і впевненості в собі, світла в душі та радості в серці!

Зі святом Вас!

 

Мовна грамотність

Грамотність - слово багатозначне. У поширеному розумінні воно означає ,насамперед, написання слів і речень без помилок, згідно з існуючими нормами правопису, які відповідають  нормам сучасної літературної мови.

У національному відродженні нашого народу, у процесі розбудови і зміцнення України як незалежної держави, у розвитку самобутньої української культури, складовою якої є рідна мова, дуже багато важить формування культури усного та писемного мовлення. Бути культурним означає бути грамотним.

Адже грамотність людини є запорукою її успіху. Грамотність дозволяє людям бути всебічно  обізнаними : отримати доступ до  будь-якої інформації, поліпшити своє здоров’я і харчування, розширити свої життєві можливості, побороти зміни навколишнього середовища та зробити  свій свідомий вибір. Грамотність є основою якісної базової освіти для всіх.

Грамотна людина без труднощів напише заяву чи листа, занотує почуте або прочитане. Вона, безперечно, скрізь працюватиме краще, продуктивніше. А це те, чого потребує сучасна Україна, якій потрібні грамотні фахівці в усіх галузях державної діяльності.

Тому   працівники бібліотек пропонують читачам  необхідну літературу для покращення грамотності, що дозволяє достатньою мірою ознайомитись із багатими скарбами української мови і практично використовувати їх. Підростаюче  покоління  отримує   необхідні навички для життя та подальшого навчання.

Виставка до Дня Незалежності України


Виставка до 206-річчя з Дня народження Тараса Шевченка

   З нагоди 206-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, 9 березня, по всій Україні і в світі у ці дні відбуваються урочисті заходи, концерти та церемонії покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку.

   У бібліотеці Ужгородського музичного коледжу триває ілюстративно-книжкова виставка, присвячена знаменній даті. Український Кобзар прожив 47 років і один день, він відомий не лише як і поет, але як і талановитий художник, спадщина якого налічує понад 800 творів.

 

    Історія життя Шевченка ілюструє нам: навіть будучи за народженням таким же рабом, як і його батьки, він зміг стати  постаттю всесвітнього масштабу. Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати деякі кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії?

   Протягом останніх років постать великого Кобзаря неодноразово переосмислюється. Шевченко постає перед широким загалом щоразу у нових, незвичних образах, стає героєм, сучасних муралів, коміксів, футболок, епатажних художніх проектів.  Для публіки поступово відкриваються нові цікаві подробиці з життя й творчості знакового українського поета та художника.

За цим посиланням ви можете переглянути дещо незвичні факти з біографії Тараса Шевченка:

https://www.youtube.com/watch?v=Ktb-0LRm2Pk&feature=youtu.be&app=desktop


Листопад 2019 року

День Гідності та Свободи


У бібліотеці музичного коледжу у листопаді обладнано інформаційно-ілюстративний стенд, приурочений до особливої дати в історії сучасної України - Дня Гідності та Свободи.

День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Це свято запроваджено «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…»  - зазначено в указі Президента України  № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи».

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші  акції протесту української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Вшанування жертв голодоморів


Книжково-ілюстративний стенд «Ціна скоринки хліба», встановлений у бібліотеці музичного коледжу, має на меті нагадати студентам про особливо трагічні сторінки в історії українського народу.

День пам'яті жертв голодоморів  — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада, запроваджений згідно з указом президента від 26 листопада 1998 року. У цей день вшановуються всі, хто загинули від штучного спровокованого голоду в Україні у 1932-1933, а також 1921-1923, 1946-1947 роках.

Традиційно в цей день українці відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.

Щороку о 16.00 год. оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

У квітні 2010 року ПАРЄ ухвалила постанову, в якій привітала рішення Української влади встановити національний день пам'яті жертв голодоморів, та закликає владу інших постраждалих країн встановити аналогічну пам'ятну дату для вшанування жертв режиму.


Вересень-жовтень 2019 року

Протягом вересня-жовтня у бібліотеці музичного коледжу відвідувачі мали можливість ознайомитися із серією книжково-ілюстраційних виставок  з нагоди пам’ятних дат.

До міжнародного дня грамотності відбувся огляд довідкової літератури «Не бійтесь заглядати у словник: це пишний яр, а не сумне провалля». На стенді були представлені різноманітні видання словників із фондів бібліотеки. Також студенти та учні мали змогу детальніше ознайомитись зі стислим оглядом нещодавно затверджених змін до правопису.

«Поетичне кіно» - стенд,  присвячений до 125-річчя з дня народження О. Довженка, знайомить із особливостями, ціннстями та проблемами сучасного українського кінематографу.

«Козацькими стежками» - огляд книг, публікацій та довідкових матеріалів, приурочених до Дня українського козацтва.Січень 2019

День Соборності

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того, на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

Набираюча обертів машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів» поспішила зламати ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки…

Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію. 21-го січня 1999-го року, відповідно до Указу Президента України № 42/99, День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який раніше відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву - «День Соборності та Свободи України».

Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України «братнім російським народом», відповідно до Указу Президента України № 871 / 2014 від 13-го листопада 2014-го року, святу повернули колишню назву: «Відзначати щорічно 22 січня - у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки - День Соборності України».

22 січня 2019 року відзначається 100-річчя з дня проголошення Акту злуки. Запрошуємо всіх переглянути матеріали газетно-ілюстративної виставки: «Соборність: Доленосна віха нашої історії».


180-річчя від дня народження видатного дослідника історії нашої держави, вченого етнографа, фольклориста, поета, народознавця Павла Чубинського відзначає в січні 2019 року вся Україна.               

«Ще не вмерла України ні слава, ні воля…» Один рядок цієї пісні, ці слова, що дали назву віршеві українського поета П. Чубинського, понад 150 років викликали страх у царського і польського режимів. Пісня тривалий час замовчувана, знову відродилася, розправила зв’язані крила.                                                  

У час, коли Україна виборола право бути незалежною, повертається втрачене, забуте, зокрема спадок сотень діячів на ниві літератури і мистецтва, освіти і культури. «І жнив своїх таки діждусь…» - писав Чубинський у листах до друзів. Його життя надихає сучасників до розбудови і зміцнення Української держави.  

З метою збереження і примноження національних традицій,  запрошуємо переглянути матеріали газетно-ілюстративної виставки «І жнив своїх таки діждусь…».

Грудень 2018

   Обрядово-звичаєві традиції є невід’ємною складовою частиною загального народознавства. Знати їх - пізнати душу народу. Звичаї обростають ритуальною обрядовістю та передаються з покоління в покоління - вже як традиції. Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група має свої звичаї та традиції, що виробилися протягом багатьох століть і освячені часом. Звичаї, традиції, обряди - це втілені в рухи й слова світовідчуття, світосприймання та взаємини між людиною та природою, між людиною і людиною. І ці взаємини та світовідчуття безпосередньо впливають на духовну культуру народу. Часто обрядово-звичаєві традиції називають скарбом, джерелом нашої духовності. В них чується творчий голос предків, що промовляє до нас рідним словом, душевною мелодією, дотепним жартом, влучною приповідкою, натхненним танцем, дружним хороводом, масовими іграми-забавами й високохудожніми символами.

   Багато цікавої та пізнавальної інформації можна дізнатися з нашої книжково-ілюстративної виставки «У звичаях, традиціях народу ти душу України пізнавай!»


   Поріг XXI століття людство переступило з рядом жахливих хвороб. ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і його кінцева стадія СНІД (синдром набутого імунодефіциту) - одні з них.

   За оцінками ООН та ВООЗ у світі нараховується 50 млн. осіб, інфікованих вірусом імунодефіциту людини. Більше 16 млн. померли від СНІДу. Половина нових випадків інфекції припадає на молодих людей у віці 15-24 років. Враховуючи, що сьогодні СНІД – це хвороба зі 100% летальним закінченням, є тільки один шлях зменшення цих страшних цифр – попередження захворювання. Міжнародні та громадські організації сподіваються, що спільними зусиллями зможуть запобігти подальшому поширенню ВІЛ/СНІДу та створити толерантну атмосферу в суспільстві.

   1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. До цього дня було оформлено виставку - огляд: «Хто попереджений - той захищений!».

Листопад 2018

   З кожним роком правда про Голодомор 1932-1933 років в Україні дедалі більше поширюється серед української і світової спільноти. Сьогодні не викликає сумнів, що 86 років тому сталінський тоталітарний режим вчинив жорстокий злочин проти української нації, внаслідок якого мільйони українських селян були виморені штучно організованим голодом. Голод охопив значну частину України, але цього разу його спричинили, насамперед політичні чинники. Голодомор був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого більшовицькою владою терору голодом, тобто геноцидом.

   Зараз День пам’яті жертв голодомору щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада. До дня скорботи померлих від голодомору 1932-1933 років в Україні була оформлена газетно-ілюстративна виставка: «Запали свічку пам’яті».


Квітень 2017

  Із 3 по 9 квітня до Міжнародного дня дитячої книги, що відзначається з 1967 р. у день народження Г.Х. Андерсена, було оголошено Тиждень шаленого читання. Протягом усього цього часу кожен бажаючий мав змогу вибрати собі гарного товариша-книгу з одноіменної експозиції літератури, розміщеної в читальній залі. На ній було представлено твори як класиків української (Іван Багряний, Дмитро Павличко, Олесь Бердник, Богдан-Ігор Антонич, Іван Кочерга, Михайло Коцюбинський, Володимир Винниченко, Богдан Лепкий, Улас Самчук) та зарубіжної літератури (Шалом-Алейхем, Франсуа Рабле, Бернард Шоу, Вольтер, Бомарше, Шота Руставеллі, Олександр Пушкін), так різнорідні збірники («Японська класична поезія», «Золота доба зарубіжної драми», «Міфи Давньої Греції», «Бу-Ба-Бу»), а також окремі твори сучасників.

До святкування Великодня 16 квітня бібліотека також ретельно підготувалася. Великдень – одне з найвизначніших народних свят, яке впродовж багатьох тисячоліть займає на території України серед календарних подій наших предків одне з найпочесніших місць. Витоки цього свята сягають глибини не віків, а тисячоліть. І хоч походження його стерлося в людській пам’яті, календарно-обрядові особливості дозволяють осягнути витоки виникнення та етапи розвитку в часі. З нагоди відзначення свята бібліотека презентувала  книжково-ілюстративну виставку «Традиції».

          

А який же Великдень без писанки? Виготовлення писанок – ритуальних яєць, декорованих національними символами, – в українській культурі має дуже давнє походження. Дізнайтеся більше про один із найцікавіших обрядів нашого народу з святкового інформревю «День Христового воскресіння».

Із 17 по 23 квітня 2017 року Україна святкувала 105-у річницю з дня народження видатної постаті в музичній культурі як України взагалі, так і Закарпаття зокрема, фундатора закарпатської композиторської школи, ім’я якого носить Ужгородське державне музичне училище.

Д.Є. Задор залишив помітний слід у багатьох сферах музичного мистецтва Закарпаття: у фортепіанному, органному та хоровому виконавстві, музичній фольклористиці та музичній освіті. У середині ХХ століття митець був найфаховішим музикантом краю. Він – перший закарпатець з аспірантською музичною освітою, піаніст європейської величини, продовжувач багатих традицій органної і хорової школи Закарпаття, один із перших професійних композиторів краю, провідний музикознавець-фольклорист і композитор «Подкарпатского Общества наук». У радянський час Д.Є. Задор – перший композитор від Закарпатської області у Спілці композиторів УРСР, перший директор Ужгородського державного музичного училища, перший професор-закарпатець на кафедрі композиції Львівської державної консерваторії.

З нагоди ювілею з дня народження композитора бібліотека пропонує нотно-ілюстративну виставку-вшанування «Творчий портрет Дезидерія Задора».

26 квітня увесь світ відзначає День пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах. 2017 виповнився 31 рік від дня Чорнобильської катастрофи, яка стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики у світі. Бібліотека запросила всіх небайдужих приєднатися до світової ініціативи: згадати страшні часи жахливої аварії на Чорнобильській АЕС, наслідки якої відчутні до сьогодні, і вшанувати пам’ять тих, хто несправедливо й  трагічно пішов із життя. З нагоди вшанування жертв найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності бібліотека запропонувала виставку-реквієм «Біль і тривоги Чорнобиля». Лейтмотивом до презентованих на ній видань і газетних матеріалів став вислів «Чорнобиль – біль і скорбота України».

Окрім газетних матеріалів, було представлено і два друкованих видання: книги «Біль і тривоги Чорнобиля» та «Пропусти Чорнобиль крізь серце».

Книга «Біль і тривоги Чорнобиля» – колективна розповідь про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства, із часу якої минуло вже тридцять років. Автори, що були безпосередніми свідками і учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, діляться своїми спогадами про тривожні для України й усього світу дні весни і літа 1986-го, розмірковують над долями чорнобильців, болючими проблемами відчуженої тридцяти кілометрової зони і самої станції, розглядають і прогнозують розвиток ситуації навколо ЧАЕС. Їхня розповідь доповнена фото сюжетами про подолання наслідків Чорнобильської трагедії – тридцятилітньої давнини й сучасними.

Фотокнига «Пропусти Чорнобиль крізь серце» – данина пам’яті журналіста, ліквідатора, учасника історико-культурної експедиції Мінчорнобиля України Михайла Загреби. Захоплива розповідь про мальовничий древній поліський край, убитий радіацією, примушує читача поглянути на чорнобильську катастрофу не тільки як на техногенну, але й під іншим кутом зору – гуманітарним, і замислитись над тим, що ми втратили в історичному, культурному, природничому та мистецькому значеннях: до аварії на Поліссі Зберігалися, як ніде в Україні, найдавніші звичаї, традиції культури та побуту слов’ян. Правдиву, емоційну оповідь Михайла Загреби ілюструють його фотографії, – адже  автор відомий як талановитий фотожурналіст.

Джаз багатогранний і багатоликий, він вріс майже в усі музичні напрями і стилі, він об’єднав традиції багатьох музичних мов і культур з усього світу. Це фундамент, на якому будували свою творчість сотні сучасних музикантів. І водночас джаз повільний, хвилюючий, чуттєвий. Його неможливо передбачити, бо це суцільний потік емоцій, почуттів, це оголення душі в музиці, у музиці, яку не виконують, а творять, постійно імпровізуючи. До Міжнародного дня джазу, який щорічно відзначається 30 квітня, бібліотека презентувала інформаційний калейдоскоп «Джаз – класика ХХІ століття» та ретро-панораму «Обличчя джазу».

Література, представлена на виставці:

1. Конен В. Рождение джаза / В. Конен. – М. : Советский композитор, 1984. – 312 с.

2. Панасье Ю. История подлинного джаза / Ю. Панасье. – [2-е изд.]. – Л. : Музыка, 1979. – 128 с.

3. Лагодюк Н.Г. Школа джазового виконавства для фортепіано : [підручник] / Н.Г. Лагодюк. – Київ : ДМЦНЗКМ, 2002. – 204 с.

4. Бриль Игорь. Практический курс джазовой импровизации для фортепиано : [учебное пособие] / Игорь Бриль ; Ред. Ю.Н. Холопова. – [4-е изд., перераб.]. – М. : Советский композитор, 1987. – 104 с.

5. Чугунов Юрий. Гармония в джазе : [учебно-методическое пособие для фортепиано] / Юрий Чугунов. – [2-е изд., испр.]. – М. : Советский композитор, 1985. – 144 с.

6. Ивэнс Л. Ритмы джаза в игре на фортепиано. Основы синкопирования и полиритмии / Л. Ивэнс ; Пер. и послесловие В. Сергеева. – К. : Музична Україна, 1986. – 40 с.

7. Jazz book. Ноты. Тексты. Гармония. – Смоленск : ООО «Синкопа», 2000. – 424 с.

8. Гусєв І.І. Джазові та естрадні п’єси українських композиторів. Для фортепіано / І.І. Гусєв, Р.Н. Рамазанов. – Вінниця : Нова Книга, 2008. – 68 с.

9. Старовинні жанри американського фольклору : альбом п’єс для фортепіано : дитяча вулична творчість, Бамбули, пісні трудового люду, балади, скрипкові мелодії, Spirichuel, Boogie-Woogie, Bluez, Jazz, Banjo / Упор. М.А. Зайко. – Тернопіль : ТзОВ «Терно-граф», 2015. – 84 с.

10. Импровизации выдающихся джазовых пианистов / Транскриптор Вл. Киселев ; Ред. В. Ерохин. – Вып. 1. – М. : Музыка, 1989. – 96 с.

11. Мелодии советского джаза (с гармоническими обозначениями) : [нотное издание] / Авт.-сост. Ю.С. Саульский, Ю.Н. Чугунов. – М. : Музыка, 1987. – 96 с.

Кожна країна намагається встановити найбільш вдалу атмосферу співробітництва з іншими країнами. Клімат прийняття між країнами світу допомагає у встановленні добрих економічних та політичних відносин і є гарантом непорушності й цілісності державних кордонів та прав людини у всесвітньому середовищі. Крім того, дуже часто країнам сектору, що розвивається, необхідні закордонні інвестиції в економіку, бо саме так вони здібні перейти до групи розвинутих країн. Саме для цього подекуди президенти країн здійснюють візити поваги до інших країн, з наміром виявити свою повагу та з очікуванням підняття свого престижу на міжнародній арені. Останнім часом одним з найкрупніших іноземних інвесторів в Україні є Японія. Саме тому окрім офіціальних візитів Президента України, 2017 було рік оголошено роком Японії в Україні. З цієї нагоди бібліотека підготувала інформревю-екскурс в культуру цієї країни «Таємниці класичної японської поезії».

Запрошуємо всіх зацікавлених запитувати книги, що становлять для вас інтерес, у працівників бібліотеки.