Меню розділу

Анонси

НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ

 Бібліотека Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є. Задора продовжує традицію фотозвітів своєї роботи!

До уваги викладачів! Інформуємо, що з початку 2016 року серія постійно діючих тематичних виставок «На допомогу викладачу», а також огляди спеціальної фахової періодики значно поповнилися новими випусками. На сьогодні Вашій увазі пропонуємо свіжі номери таких спеціалізованих видань: вісника НАПН України «Педагогіка і психологія» (№ 1); газет «Біологія» (№№ 1 – 5), «Хімія» (№№ 1 – 2) із серії «Шкільний світ»; журналів «Безпека життєдіяльності» (№№ 1 – 3), «Всесвітня література в школах України» (№№ 1 – 3), «Іноземні мови в школах України» (№ 1), «Історія в рідній школі» (№№ 1 – 3), «Математика в рідній школі» (№№ 1 – 3), «Музика» (№ 1), «Педагогічна майстерня» (№№ 1 – 3), «Українська мова і література в школах України» (№№ 1 – 3), «Фізика та астрономія в рідній школі» (№ 1); навчально-методичного видання «Музична школа» (№№ 1 – 2); газет «Культура» (№№ 3 – 4, 9 – 10), «Освіта України» (№№ 1 – 10). Запрошуємо ознайомитися з новими надходженнями!

До уваги всіх зацікавлених! Повідомляємо про нові надходження навчальної літератури до бібліотеки, зокрема підручників з англійської мови, астрономії, інформатики, хімії, правознавства. Запрошуємо не тільки ознайомитися, а й активно використовувати зазначені книги в навчанні, оскільки вони вже доступні для користувачів. Детальний опис надходжень додаємо нижче:

 1. Гавриш С.Б. Правознавство : [підруч. для 11 кл. загальноосвіт. навч. закл. : проф. рівень] / С.Б. Гавриш, В.Л. Сутковий, Т.М. Філіпенко. – К. : Генеза, 2011. – 416 с.
 2. Інформатика : 11 кл. : [підруч. для загальноосвіт. навч. закл. : рівень стандарту] / Й.Я. ривкінд, Т.І. Лисенко, Л.А. Чернікова, В.В. Шакотько; за аг. ред. М.З. Згуровського. – [3-тє вид.]. – К. : Генеза, 2013. – 304 с. : іл.
 3. Карп’юк О.Д. Англійська мова : [підручник для 11-го класу загальноосвітніх навчальних закладів. Рівень стандарту]. – Тернопіль : Астон, 2013. – 296 с. : іл.
 4. Пришляк М.П. Астрономія : 11 кл. : [підручник для загальноосвіт. навч. закл. : рівень стандарту, академічний рівень] / М.П. Пришляк ; за заг. ред. Я.С. Яцківа. – Харків : Ранок, 2013. – 160 с. : іл.
 5. Ярошенко О.Г. Хімія : [підруч. для 11 кл. загальноосвіт. навч. закл. (рівень стандарту)] / О.Г. Ярошенко. – К. : Грамота, 2015. – 232 с. : іл.. 

 

6 березня Україна вшановувала непересічного українського композитора Олександра Івановича Білаша з нагоди 89-ї річниці від дня  його народження. В історії професійної музичної творчості є композитори різного «ґатунку». Твори одних, певне, назавжди залишаються надбанням вузького кола інтелектуальної еліти. Інші, навпаки, догоджають смакам широкої публіки. Найталановитіші знаходять тонкий компроміс між цими двома крайнощами. А є щасливці, кращі твори яких, ледве народившись, назавжди залишають свого автора та йдуть у самостійне життя. Саме до таких митців належить Олександр Іванович Білаш, творча позиція якого розкривається його словами «В мелодії нота, як буква у слові. Мелодія в пісні, як слово в рядку. А пісня алмазом виблискує в мові, А мова у музиці – травнем в садку», які стали епіграфом до огляду літератури «Дзвенить у зорях небо чисте», підготовленого на честь майстра.

На ньому була представлена література як про самого композитора, так і нотні видання; на особливу увагу заслуговують випуски, здійснені вже в новому тисячолітті, серед яких:

 1. Білаш Олександр. Вишневий вітер: Ораторія. Для читця, солістів, мішаного хору та симфонічного оркестру. Клавір (за поемою Івана Драча «На смерть поета») : [нотне видання] / Олександр Білаш; Ред. Н.В. Петішкіна. – К. : Музична Україна, 2001. – 136 с.
 2. Білаш Олександр. Любіть Україну : Пісні, романси і хори : [нотне видання] / Олександр Білаш; Вступ. ст. Михайла Ткача; Ред. Н.В. Петішкіна. – К. : Музична Україна, 2001. – 160 с.
 3. Немирович І.О. Олександр Білаш / І. Немирович. Дві музи – два крила / І. Сікорська. – К. : Музична Україна, 2001. – 80 с.
 4. Шевченкіана Олександра Білаша. Гайдамаки : Опера : У трьох діях, семи картинах з прологом за однойменною поемою Т.Г. Шевченка. Клавір / Олександр Білаш. Вишневий вітер : Ораторія. Для читця, солістів, мішаного хору та симфонічного оркестру. Клавір (за поемою Івана Драча «На смерть поета»)/ Олександр Білаш : [нотне видання] /Упор. М.П. Линник; Ред. : О.А. Голинська, Н.В. Петішкіна; Вступ. ст. Івана Драча. – К. : Музична Україна, 2007. – 360 с.

Запрошуємо всіх бажаючих запитувати видання, що викликали інтерес, у працівників бібліотеки.

9 – 10 березня традиційно відзначаються Шевченківські дні (народження і смерті Генія українського слова), не був винятком і цей рік. Тарас Шевченко – видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими. Бібліотека долучилася до святкування днів цієї непересічної особистості виставкою-вшануванням «Тарас Шевченко – той, хто зрушив, здвигнув Україну».

Знаменною і водночас пам’ятною датою для Закарпаття є 15 березня. 81 рік тому, у березні 1939 р., українці на Закарпатті стали першим у міжвоєнній Європі народом, який не змирився з анексією, а зі зброєю в руках став на захист своєї свободи від агресії сусідніх держав. На честь святкування Дня незалежності Карпатської України та вшанування пам’яті її оборонців, які в 1939 стали на захист проголошеної української державності на Закарпатті проти військ авторитарної Угорщини, бібліотека підготувала ювілейний хронометр «Карпатська Україна: сучасний погляд». На ньому була представлена як література з історії України взагалі, так і нашого краю, Закарпаття, зокрема:

 1. Волошин А.І. Вибрані твори / А.І. Волошин; Упор., вступ. ст. та прим. О.В. Мишанича. – Ужгород : Закарпаття, 2002. – 528 с., іл.
 2. Дещинський Л.Є. Історія України та її державності : [навчальний посібник] / Л.Є. Дещинський, І.О. Гаврилів, Р.Д. Зінкевич, Я.Я. Денісов, В.М. Тарбан, С.В. Шеломенцев-Терський. – [Вид. 3-є, перероб. і доп.]. – Львів : Бескид Біт, 2005. – 368 с.
 3. Нариси історії Закарпаття. – Т. ІІ (1918 – 1945) / Ред. кол. : І. Гранчак, Е. Балагурі, І. Грицак, В. Ілько, І. Поп. – Ужгород : Закарпаття, 1995. – 663 с.

Окремий інтерес викликав енциклопедичний довідник «Історія війн і збройних конфліктів в Україні», що став окрасою експозиції (Історія війн і збройних конфліктів в Україні : [енцикл. дов.] / Авт.- упоряд. О.І. Гуржі   й та ін. – К. : Вид. гуманіт. л-ри, 2004. – 520 с.), а також численні газетні матеріали, серед яких статті:

 • «Карпатська Україна як найяскравіша сторінка нашої багатовікової історії» («Новини Закарпаття», №№ 27 – 28, 2016);
 • «На Закарпатті відзначили 77 річницю проголошення Карпатської України» («Ужгород», № 10, 2016);
 • «Короткий історичний екскурс (до 77-річя з дня проголошення незалежності Карпатської України)» («Ужгород», № 10, 2016);
 • «Доленосні кроки історії» («Срібна земля», № 7, 2016);
 • «Маловідома «Жіноча Січ» (до визвольних змагань в Карпатській Україні активно долучилося і жіноцтво)» («Новини Закарпаття», №№ 33 – 34, 2012);
 • «Іду на смерть, бо любив свою рідну Україну» («Новини Закарпаття», №№ 30 – 31, 2012).

Березень став відправною точкою ще одного починання бібліотеки, бо саме цього місяця стартувала серія документальних презентацій «Вивчаємо англійську через мистецтво», спрямована на ознайомлення з цією мовою в арт-галереях англомовних країн. Знайомство з мистецьким світом іноземного простору розпочалося в галереї Harpers у Лондоні з робіт Стюарта Саткліффа. Англомовна презентація була спрямована як на ознайомлення із самим художником (британський художник (1940 – 1963), бас-гітарист гурту «The Beatles», відомий також як «п’ятий бітл», який створював картини, подібні за стилем до абстрактного експресіонізму), так і з загальними мистецькими настроями тогочасної європейської культурної спільноти (абстракціонізм як породження поп-культури). Сподіваємося перетворити нашу ініціативу, що викликала неабиякий інтерес, на гарну традицію бібліотеки.

29 березня позначене червоним не тільки в календарі знаменних дат України, а й нашого краю, Закарпаття. Саме цього дня 139 років тому народилася окраса Гуцульщини, прекрасна українська дитяча поетеса Марійка Підгірянка (Марія Омелянівна Ленерт-Домбровська), яка в певний період жила й учителювала на Перечинщині. Чарівна краса гуцульського краю, патріотична гордість за свою Батьківщину вдало вплетені в канву її поетичного імені. Її поезія – як кришталева вода, що втамовує спрагу дітям і дорослим, читайте її – і станете добрішими, душевно багатшими. Вшановувала чудову мисткиню й бібліотека – на честь цьогорічного ювілею було випущено інформаційне ревю «Вона розуміла мову сивого лісу». Воно стало своєрідною презентацією життєвого шляху і творчого доробку  поетеси, оскільки надало як відомості про життя і творчість, зразки її віршів, так і фотодокументи, серед яких фото і самої  Марійки Підгірянки, і оглядів її прижиттєвих і пізніших видань.