Меню розділу

березень 2017

Анонс заходів бібліотеки

Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є. Задора

на березень 2017 року 

Шановні відвідувачі і користувачі бібліотеки Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є. Задора! Весняне навчання набирає оберти, все частіше виникає необхідність завітати за літературою. Однак бібліотека додатково готує багато цікавого, тож ознайомтеся із планом майбутніх заходів і завжди будьте в курсі подій!

Протягом року

Навчайтеся! Шановні студенти музичного училища, бібліотека може стати вірним другом для кожного з Вас! Досить раз розібратися з мудрістю впорядкування каталогу та правилами опису книжкових карток, і Ви відкриєте двері до скарбів училищного фонду. Щотижня по п’ятницях на уроках бібліотечно-бібліографічної грамотності Ви осягнете основи роботи активного користувача бібліотеки (уроки проводяться за попереднім запитом).

Як слушно зазначив Л. Фейєрбах, «З книгами у нас йде справа так само, як і з людьми. Хоча ми з багатьма знайомимося, але лише деяких обираємо собі в друзі, в супутники життя». Запрошуємо книголюбів знайти собі як не друзів, то гарних знайомих на виставці книжкових новинок «Золотий рудник знань» із циклу «Зупинись на хвилинку – подивись на новинку!».

До уваги викладачів! Ви постійно обмежені у вільному часі, не бажаєте витрачати додаткові кошти, але відчуваєте брак професійної підтримки? Завітайте до бібліотеки, що пропонує серію постійно діючих тематичних виставок «Професійний навігатор», а також огляди спеціальної фахової періодики.

8 березня

Цього чудового весняного дня вітаємо з Міжнародним жіночим днем! Щиро бажаємо весняної повені щастя, натхнення, любові, оновлення, процвітання, віри… Віри в краще майбутнє – воно неодмінно настане. Віри в людей – вони переважно є добрими. Віри в себе – це і є запорука успіху!

9 – 10 березня

Приєднуйтеся! Про Тараса Шевченка можна говорити безперестанно, а щоб осягнути його творчість, мабуть, і всього життя не вистачить. Генія українського народу вшановують у його день народження (9 березня), у день смерті (10 березня) та у день перепоховання поета (22 травня). До Шевченківських днів презентуємо виставку-вшанування «Апостол слова України».

13 – 31 березня

Відкрийте для себе нові можливості бібліотечних послуг! Приєднуйтесь до всеукраїнської акції «Читай – формат не має значення», що надає можливість усім бажаючим ознайомитись з літературою, представленою як на паперових, так і на електронних носіях, і спрямована на підтримку читання в будь-якому форматі. 

15 березня

77 років тому, у березні 1939 р., українці на Закарпатті стали першим у міжвоєнній Європі народом, який не змирився з анексією, а зі зброєю в руках став на захист своєї свободи від агресії сусідніх держав. На честь святкування Дня незалежності Карпатської України та вшанування пам’яті її оборонців, які в 1939 стали на захист проголошеної української державності на Закарпатті проти військ авторитарної Угорщини, бібліотека пропонує ювілейний хронометр «Карпатська Україна: сучасне бачення». Долучіться до громадської ініціативи відзначення цієї визначної дати!

20 – 26 березня

Завітайте! 2017 проголошений роком Японії в Україні. Пропонуємо ближче познайомитися з нею через мистецтво поезії в інформревю «Таємниці хайку, танка і ренга».

21 березня

Знайомтеся! Прийнято говорити, що поезія – це загущеність думки й почуття… Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя; Ліна Костенко пише, що «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»… Саме 21 березня рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО був призначений Всесвітнім днем поезії, що відзначається з 1999 року. Представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва, тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство. Поезія необхідна і для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. У межах популяризації поетичного мистецтва бібліотека пропонує ознайомитися з експонатами книжкових виставок «Поезія – рух душі» та «Нові імена закарпатської поезії».

29 березня

Приєднуйтеся! Символіка – своєрідна візитна картка країни. Історично склалося так, що кожна країна має свої державні та народні символи. До державних символів країни належать Державний Прапор, Державний Герб та Державний Гімн, які є розпізнавальними знаками країни.
Кожен народ має й народні символи –  те, що найбільше любить і шанує даний народ. В одних народів їх більше, в інших менше. Називаючи народний символ, можна дізнатися, про яку країну йде мова. Українці мають свої традиції, які споконвіку шанують і бережуть, і дізнатися про них більше дозволить бібліотечний джилінс «Народні символи України». Запрошуємо всіх бажаючих!

 Щиро вдячні всім, хто давно з нами, і відкриті для кожного!