Меню розділу

Червень 2017

Анонс заходів бібліотеки

Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є. Задора

на червень 2017 року

 

Шановні відвідувачі і користувачі бібліотеки Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є. Задора! Наближається сесія, все частіше виникає необхідність завітати за літературою. Однак бібліотека додатково готує багато цікавого, тож ознайомтеся із планом майбутніх заходів і завжди будьте в курсі подій!

 

Протягом року

Навчайтеся! Шановні студенти музичного училища, бібліотека може стати вірним другом для кожного з Вас! Досить раз розібратися з мудрістю впорядкування каталогу та правилами опису книжкових карток, і Ви відкриєте двері до скарбів училищного фонду. Щотижня по п’ятницях на уроках бібліотечно-бібліографічної грамотності Ви осягнете основи роботи активного користувача бібліотеки (уроки проводяться за попереднім запитом).

Як зазначав Г. Лейбніц, «Книга – казкова лампа, що дарує людині світло на далеких і темних дорогах життя». Запрошуємо освітити собі шлях у майбутнє на виставці книжкових новинок «Золотий рудник знань» із циклу «Зупинись на хвилинку – подивись на новинку!».

До уваги викладачів! Ви постійно обмежені у вільному часі, не бажаєте витрачати додаткові кошти, але відчуваєте брак професійної підтримки? Завітайте до бібліотеки, що пропонує серію постійно діючих тематичних виставок «Професійний навігатор», а також огляди спеціальної фахової періодики.

5 червня

Завітайте! 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН надійшло звернення, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв’язку із забрудненням навколишнього середовища: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами». Відтоді 5 травня увесь світ відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища, який постав одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії. До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища бібліотека пропонує книжково-ілюстративний вернісаж «Екологічна безпека людства».

5 – 11 червня

Цікаво! Відкрийте для себе нові можливості бібліотечних послуг! Приєднуйтесь до всеукраїнської акції «Читай – формат не має значення», що надає можливість усім бажаючим ознайомитися з літературою, представленою як на паперових, так і на електронних носіях, і спрямована на підтримку читання в будь-якому форматі. 

16 червня

Запрошуємо! Наталя Лівицька-Холодна – одна з тих митців українського літературного простору, про яких мало що було відомо до останнього часу. Поетеса-емігрантка, представниця «празької школи», випускниця Карлового університету, учасниця красномовного літературного угруповання «Танк», яка надавала перевагу символізму і декадансу. Цей інтригуючий перелік можна продовжувати, і зробити це пропонуємо на книжковій ретро-панорамі «Кімнатами «Празької школи», присвяченій творчості українських письменників-емігрантів.

12 – 18 червня

Несподівано! Навчальний рік підходить до кінця. Пропонуємо підбити підсумки і визначитися із преференціями користувачів минулого 2016 – 2017 навчального року. Працівники бібліотеки запрошують на презентацію книжкової виставки-рейтингу «Читач сказав «браво!».

22 червня

Приєднуйтеся! Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам’ять  мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю. Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників. Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні бібліотека пропонує ілюстративну виставку-вшанування «Стежками пам’яті…».

22 червня

Завітайте! 22 червня виповнюється 100 років від дня народження видатного українського композитора і педагога Миколи Дремлюги. Митець був щедро обдарований, йому були підвладні всі музичні жанри. Загалом у його творах перемагають оптимістичні тони, хоча в багатьох із них відчувається глибокий драматизм і трагізм. Композитор написав шість симфоній, цикл симфонічних поем, симфонічні увертюри, вісім концертів для різних інструментів з оркестром: для фортепіано, труби, скрипки, гобоя. Його перу належить понад сто романсів на вірші І. Франка, Лесі Українки, М. Рильського, П. Тичини, В. Сосюри, Т. Масенка, Д. Павличка, А. Демиденка, О. Пушкіна, М. Лермонтова, І. Буніна, а також на вірші й сонети Мікеланджело, Ф. Петрарки, В. Шекспіра, П. Ронсара, Х. Хіменеса, П. Елюара, А. Міцкевича, Омара Хайяма. Хорова творчість композитора включає кантати і ораторію.
М. Дремлюга першим в історії української музики створив концерт для бандури і симфонічного оркестру. Цей концерт став обов’язковим твором на вітчизняних та міжнародних конкурсах бандуристів. З його непересічним творчим доробком пропонуємо ознайомитися на книжково-нотній виставці «Одухотворений Україною».

19 – 28 червня

Увага! Завершується термін навчання, і перед літніми канікулами студентам і працівникам Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є. Задора слід позбутися боргів за літературу. Бібліотека нагадує, що ця вимога є обов’язковою для всіх користувачів!

 

Бажаємо результативної сесії та приємного літнього відпочинку!

Щиро вдячні всім, хто давно з нами, і відкриті для кожного!