Меню розділу

грудень 2017

Анонс заходів бібліотеки

Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є. Задора

на грудень 2017 року

 

   Шановні відвідувачі і користувачі бібліотеки Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є. Задора! Наближається сесія, все частіше виникає необхідність завітати за літературою. Однак бібліотека додатково готує багато цікавого, тож ознайомтеся із планом майбутніх заходів і завжди будьте в курсі подій!

 

Протягом року

   Навчайтеся! Шановні студенти музичного коледжу, бібліотека може стати вірним другом для кожного з Вас! Досить раз розібратися з мудрістю впорядкування каталогу та правилами опису книжкових карток, і Ви відкриєте двері до скарбів фонду навчального закладу. Щотижня по п’ятницях на уроках бібліотечно-бібліографічної грамотності Ви осягнете основи роботи активного користувача бібліотеки (уроки проводяться за попереднім запитом).

   Як зазначав Г. Лейбніц, «Книга – казкова лампа, що дарує людині світло на далеких і темних дорогах життя». Запрошуємо освітити собі шлях у майбутнє на виставці книжкових новинок «Золотий рудник знань» із циклу «Зупинись на хвилинку – подивись на новинку!».

   До уваги викладачів! Ви постійно обмежені у вільному часі, не бажаєте витрачати додаткові кошти, але відчуваєте брак професійної підтримки? Завітайте до бібліотеки, що пропонує серію постійно діючих тематичних виставок «Професійний навігатор», а також огляди спеціальної фахової періодики.

1 грудня

   Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначали 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.

Головна мета свята – звернути увагу суспільства на цю проблему. За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилося. За останні п’ять років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%.За оновленими оцінками щодо ВІЛ/СНІДу, на початок 2017 року в Україні – 238 тисяч людей з ВІЛ усіх вікових категорій, у віковій групі старше за 15 років рівень поширеності ВІЛ становив 0,61%.Щороку серед обстежених на ВІЛ осіб в Україні виявляється близько 1% осіб з підтвердженими позитивними результатами.

До Міжнародного дня боротьби зі СНІДом запрошуємо переглянути виставку-огляд «Гіркі плоди солодкого життя».

6 грудня

   День збройних сил України – одне з найважливіших свят в нашій країні, особливо в цей час. Воно з'явилося ще в 1993 році, майже відразу після прийняття Україною незалежності. І після того, День збройних сил України щорічно відзначають 6 грудня. І в честь цього свята, ми вирішили розповісти вам його історію і традиції. День збройних сил України з'явився ще в 1993 році, а його дата приурочена до дуже важливої події в історії нашої країни. Після проголошення незалежності України почалася підготовка нормативно-правової бази для створення національних збройних сил. Саме 6 грудня 1991 року Верховна Рада затвердила два значущих закони "Про оборону України" та "Про збройні сили України". І через два роки, саме 6 грудня було прийнято рішення відзначати День збройних сил України.  Зазвичай у День збройних сил України проходить чимало урочистих заходів, які повинні показати військовим, наскільки вони цінні для нашої країни. За традицією, службовців ЗСУ щорічно вітає Президент. Також, 6 грудня покладають квіти до могили Невідомого солдата, проходить божественна літургія. Крім цього, в День збройних сил України проходить чимало виставок та інших інформаційних заходів. З нагоди свята бібліотека пропонує ознайомитися з тематичним газетним оглядом.

4 - 8 грудня  

   З 04 по 08 грудня 2017 року в Україні пройде Всеукраїнський тиждень права. Відповідний план заходів затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 р. №579-р.Проведення тижня має на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту. Нагадаємо, що Всеукраїнський тиждень права запроваджено Указом Президента України від 08 грудня 2008 р. №1149/2008 з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Заходи проводяться щороку у тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Адже саме цього дня у 1948 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй прийнято Загальну декларацію прав людини. Працівники  бібліотеки підготували  постійно діючу   книжкову виставку «Правове виховання».

13 грудня

    13 грудня — 140 років від дня народження Миколи Леонтовича, композитора, хорового диригента, музично-громадського діяча, педагога, фольклориста.

      Автор широковідомих обробок українських народних пісень для хору “Щедрик”, “Дударик”, “Козака несуть”.

Надзвичайний успіх “Щедрика” в Різдвяних концертах Студентського хору О. Кошиця зробив його знаменитим. Тут Леонтович досягнув максимальної ритмічної організації. Особливо популярним був і залишається цей твір, в ньому органічно поєднані прийоми народного багатоголосся з досягненнями класичної поліфонії й кожен голос відіграє цілком самостійну виражальну роль, відтворюючи найтонші зміни настрою в пісні, подаючи кожен художній образ у граничному завершенні.

Творець неперевершених зразків української пісенності  М. Леонтович увійшов до світової культури як автор «Щедрика», який звучить нині на різних континентах. Вдячні нащадки вивчають і публікують його спадщину, відкрили на Поділлі в селі Марківка музей, називають вулиці його іменем, з 1989 року започатковують Всеукраїнський хоровий конкурс імені Миколи Леонтовича. Творча спадщина Миколи Дмитровича Леонтовича є однією з висот українського духу. Вона повинна послужити благородній справі – вихованню свідомого українця, здатного творити Незалежну Українську Державу, про побудову якої мріяв протягом усього свого короткого, але багатого на події творчого життя наш славетний композитор. Запрошуємо усіх відвідати тематичну виставку, присвячену цій темі, в читальній залі  бібліотеки нашого закладу.

14 грудня

    Саме в цей день сталась найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Причиною катастрофи прийнято вважати стрибок напруги в мережі, який викликав два вибухи. На щастя (якщо можна так сказати), вибухи були не ядерними, а хімічними - наслідок перегріву реактора і накопичення значної кількості пари. На момент вибуху в реакторі знаходилось близько 200 т урану. Було зруйновано обшивку, а через відсутність захисної оболонки більше 60 т радіоактивних речовин піднялись у повітря. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі. Оскільки Чорнобильська АЕС була графітно-водним реактором, саме графіт передбачав легкозаймистість всієї системи. Після вибуху в ньому залишилось близько 800 т графіту, який почав горіти. Пожежа тривала 10 днів і забрала життя 31 людини. Остаточно графіт перестав горіти лише 10 травня. Пожежники, які першими прибули на місце катастрофи, не мали ізолюючих протигазів. Їх просто не попередили про особливості ситуації. В результаті радіоактивні речовини потрапили в дихальні шляхи ліквідаторів. Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Всі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії. 

24 грудня

 24 грудня в Україні відзначається День працівників архівних установ. Це свято було встановлене 30 жовтня в 1998 р. відповідно до Указу Президента України № 1200/98.В Указі сказано: «Враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки та культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ, постановляю: встановити в Україні професійне свято День працівників архівних установ, який відзначати щорічно 24 грудня ».Перший державний орган управління архівною справою в Україні був створений під час Центральної Ради. Ним став Бібліотечно-архівний відділ, протягом грудня 1917 - квітня 1918 р. очолюваний професором О. С. Грушевським. В архівних установах системи Держкомархіву України зосереджено понад 58 млн. одиниць зберігання різних видів документів Національного архівного фонду.

25 грудня

Католицьке Різдво — це особливе релігійне свято, що наповнює людські серця теплом і милосердям. Воно відзначається 25 грудня в багатьох країнах світу на честь народження Божого Сина, що викупив гріхи людей своєю смертю. Це найбільше свято в католицькому світі, воно припадає на найдовшу в році ніч, коли, за віруваннями християн західного обряду, і народився Ісус Христос у Вифлиємі. В Західній Україні католицьке Різдво часто називають як «польським» Різдвом, так як в часи, коли Галичина була у складі Польщі, 25 грудня Різдво відзначалося в основному поляками. Це ж свято відзначають і православні християни (східного обряду), тільки воно припадає на 7 січня (на 13 днів пізніше).Головна прикраса свята — це вбрана смерека або ялинка, яку ставлять у своїх будинках віруючі. Кришталеві кулі, кольорова мішура, свіжі квіти і соковиті фрукти прикрашають дерево. Історія про підношення волхвами Немовляті Ісусу всіляких дарів пустила коріння традиції обмінюватися подарунками до Різдва. Католицькі віруючі з трепетом ставляться до свята та прикрашання свого будинку, приділяючи цьому багато часу. Все це символізує віру і шанування Христа.

 

Увага! Завершується семестр, і перед зимовими канікулами студентам і працівникам Ужгородського  музичного коледжу імені Д.Є. Задора слід позбутися боргів за літературу. Бібліотека нагадує, що ця вимога є обов’язковою для всіх користувачів!

 

Бажаємо результативної сесії та приємного зимового відпочинку!

Щиро вдячні всім, хто давно з нами, і відкриті для кожного!