Меню розділу

квітень 2017

Анонс заходів бібліотеки

Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є. Задора

на квітень 2017 року 

   Шановні відвідувачі і користувачі бібліотеки Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є. Задора! Весняне навчання набирає оберти, все частіше виникає необхідність завітати за літературою. Однак бібліотека додатково готує багато цікавого, тож ознайомтеся із планом майбутніх заходів і завжди будьте в курсі подій! 

Протягом року

Навчайтеся! Шановні студенти музичного училища, бібліотека може стати вірним другом для кожного з Вас! Досить раз розібратися з мудрістю впорядкування каталогу та правилами опису книжкових карток, і Ви відкриєте двері до скарбів училищного фонду. Щотижня по п’ятницях на уроках бібліотечно-бібліографічної грамотності Ви осягнете основи роботи активного користувача бібліотеки (уроки проводяться за попереднім запитом).

«Книги – кораблі думки, які плавають хвилями часу і несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління», як наголошував Френсіс Бекон. Запрошуємо зустріти посланців світової мудрості на виставці книжкових новинок «Золотий рудник знань» із циклу «Зупинись на хвилинку – подивись на новинку!».

До уваги викладачів! Ви постійно обмежені у вільному часі, не бажаєте витрачати додаткові кошти, але відчуваєте брак професійної підтримки? Завітайте до бібліотеки, що пропонує серію постійно діючих тематичних виставок «Джерело педагогічної майстерності», а також огляди спеціальної фахової періодики.

3 – 9 квітня

Завітайте! До Міжнародного дня дитячої книги, що відзначається з 1967 р. у день народження Г.Х. Андерсена, оголошуємо Тиждень шаленого читання. Запрошуємо вибрати собі гарного товариша для читання з однойменної книжкової експозиції, яку підготувала для вас бібліотека.

10 – 16 квітня

Долучайтеся! Оголошуємо тиждень щасливих боржників «Люблю тебе, бібліотеко!».  Тільки цього тижня ви маєте надзвичайну можливість позбутися тягаря заборгованості:  без нагадувань бібліотекарів принести затриману літературу й отримати щиру подяку!

10 – 16 квітня

Великдень  одне з найвизначніших народних свят, яке впродовж багатьох тисячоліть займає на території України серед календарних подій наших предків одне з найпочесніших місць. Витоки цього свята сягають глибини не віків, а тисячоліть. І хоч походження його стерлося в людській пам’яті, календарно-обрядові особливості дозволяють осягнути витоки виникнення та етапи розвитку в часі. З нагоди відзначення свята бібліотека пропонує  книжково-ілюстративну виставку «Традиції».

Запрошуємо! Який же Великдень без писанки? Виготовлення писанок – ритуальних яєць, декорованих національними символами, – в українській культурі має дуже давнє походження. Дізнайтеся більше про один із найцікавіших обрядів нашого народу з святкового інформревю «Українська патріотична писанка».

17 – 23 квітня

Завітайте! 2017 року святкуємо 105-у річницю з дня народження видатної постаті в музичній культурі як України взагалі, так і Закарпаття зокрема, фундатора закарпатської композиторської школи, ім’я якого носить Ужгородське державне музичне училище.

Д.Є. Задор залишив помітний слід у багатьох сферах музичного мистецтва Закарпаття: у фортепіанному, органному та хоровому виконавстві, музичній фольклористиці та музичній освіті.

У середині ХХ століття митець був найфаховішим музикантом краю. Він – перший закарпатець з аспірантською музичною освітою, піаніст європейської величини, продовжувач багатих традицій органної і хорової школи Закарпаття, один із перших професійних композиторів краю, провідний музикознавець-фольклорист і композитор «Подкарпатского Общества наук».

В радянський час Д.Є. Задор – перший композитор від Закарпатської області у Спілці композиторів УРСР, перший директор Ужгородського державного музичного училища, перший професор-закарпатець на кафедрі композиції Львівської державної консерваторії.

З нагоди ювілею з дня народження композитора бібліотека пропонує нотно-ілюстративну виставку-вшанування «Творчий портрет Дезидерія Задора».

24 – 30 квітня

Цікаво! Відкрийте для себе нові можливості бібліотечних послуг! Приєднуйтесь до всеукраїнської акції «Читай – формат не має значення», що надає можливість усім бажаючим ознайомитися з літературою, представленою як на паперових, так і на електронних носіях, і спрямована на підтримку читання в будь-якому форматі. 

26 квітня

Приєднуйтеся! 26 квітня увесь світ відзначає День пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах. Цього року виповнюється 30 років від дня Чорнобильської катастрофи, яка стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики у світі. Згадайте страшні часи жахливої аварії на Чорнобильській АЕС, наслідки якої відчутні до сьогодні, і вшануйте пам’ять тих, хто несправедливо й  трагічно пішов із життя! З нагоди вшанування жертв найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності бібліотека пропонує виставку-реквієм «Біль і тривоги Чорнобиля».

25 – 30 квітня

Тільки уявіть… Затишний ресторанчик зі стінами, оббитими деревом... Невеличкі круглі столики з підсвічниками, де розмірено тліє вогник... Напівтемрява, що створює інтимність разом із плачем саксофону чи мелодією фортепіано, вокалістка у вечірньому, від голосу котрої по всьому тілі біжать мурашки... Таку картину малює уява, коли слухаєш джаз, повільний, хвилюючий, чуттєвий. Його неможливо передбачити, бо це суцільний потік емоцій, почуттів, це оголення душі в музиці. У музиці, яку не виконують, а творять, постійно імпровізуючи. 

Джаз багатогранний і багатоликий, він вріс майже в усі музичні напрями і стилі, він об’єднав традиції багатьох музичних мов і культур з усього світу. Це фундамент, на якому будували свою творчість сотні сучасних музикантів. До Міжнародного дня джазу, який щорічно відзначається 30 квітня, бібліотека пропонує інформаційний калейдоскоп «Джаз – класика ХХІ століття» та ретро-панораму «Обличчя джазу».

 

Щиро вдячні всім, хто давно з нами, і відкриті для кожного!